Jak se vrátit z iOS 11 zpět na iOS 10 [aktualizováno]

Aktualizace: Vrátit se z iOS 11 zpět na iOS 10 už bohužel není možné. Apple totiž přestal starý systém podepisovat. Více se dočtete v tomto článku.

Tento týden představený iOS 11 přináší tunu lákavých novinek, které si chtějí majitelé iPhonů a iPadů vyzkoušet. Většina z vás tak pravděpodobně již využila náš návod Jak nainstalovat iOS 11 bez vývojářského účtu a zcela novou verzi systému zkoušíte. Hodně z vás nám ale psalo a ptalo se, jak se vrátit zpět na iOS 10. Abychom nemuseli radit každému z vás samostatně, přinášíme vám kompletní návod, jak downgrade z iOS 11 na iOS 10.3.2 provést.

Ještě před samotným přechodem na iOS 10 si své zařízení zálohujte. Nejlepší bude záloha přes iTunes. Stačí iTunes otevřít na Macu nebo PC s Windows, připojit zařízení přes USB kabel, kliknout v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat. Provést zálohu ale můžete i přes iCloud, a to přímo na svém zařízení v Nastavení –> iCloud –> Záloha a zde kliknout dole na Zálohovat. Mějte však na paměti, že zálohu iOS 11 z iTunes nebude možné na iOS 10 obnovit, protože starší verze systému nepodporuje zálohy z novější verze. I tak se ale záloha v případě problému rozhodně hodí.

Jak se vrátit z iOS 11 zpět na iOS 10 (bez ztráty dat)

1. Z této stránky si do PC/Macu stáhněte iOS 10.3.2 pro své zařízení
2. Stáhněte a nainstalujte si iTunes z těchto stránek, pokud jej ještě nemáte
3. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
4. V iTunes se vám ukáže ikona zařízení v levém horním rohu, na tu klikněte
5. Podržte ALT (na Macu) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Ověřit aktualizace
6. Vyhledejte stažený soubor s iOS 10.3.2 (ve složce Stahování) a dvakrát na něj klikněte
7. Proklikejte se instrukcemi na obrazovce a poté již začne instalace samotného systému

POZOR: Při tomto postupu byste sice neměli přijít téměř o žádná data, ale na druhou stranu se neprovede čistá instalace, což může způsobit i nějaké problémy se systémem. Downgrade tedy děláte jen na vlastní riziko, protože mohou nastat problémy, že se nepřevedou všechny aplikace, které jste na iOS 11 nainstalovali. Myslete také na to, že se smažou všechny SMS a iMessage zprávy a nejspíš i historie hovorů. Zprávy můžete na iOS 11 zazálohovat pomocí tohoto návodu a poté je na iOS 10.3.2 obnovit.

Na druhou stranu jakmile už jednou budete na iOS 10.3.2, můžete si udělat zálohu, poté nainstalovat znovu čistý systém a obnovit ze zálohy, čímž se případné problémy mohou odstranit.

Jak se vrátit z iOS 11 zpět na iOS 10 (čistá instalace)

Tento návod se od výše uvedeného téměř nemění. Jen budete muset vypnout službu Najít iPhone (ve 3. bodě) a poté v 5. bodě se mění tlačítko, na které musíte v kombinaci s příslušnou klávesou kliknout.

1. Z této stránky si do Macu/PC stáhněte iOS 10.3.2 pro své zařízení
2. Stáhněte a nainstalujte si iTunes z těchto stránek, pokud jej ještě nemáte. Pokud jej máte, tak aktualizujte na nejnovější verzi. (iTunes 12.6.1.25 na Macu)
3. Vypněte na iPhonu funkci Najít iPhone (Nastavení –> Vaše jméno úplně nahoře –> iCloud)
4. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
5. V iTunes se vám ukáže ikona zařízení v levém horním rohu, na tu klikněte
6. Podržte ALT (na Macu) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Obnovit iPhone… (!)
7. Vyhledejte stažený soubor s iOS 10.3.2 (pravděpodobně bude ve složce Stahování) a dvakrát na něj klikněte
8. Proklikejte se instrukcemi na obrazovce a poté již začne instalace samotného systému iOS 10

POZOR: Pokud přejdete zpět na iOS 10 pomocí tohoto návodu, tak přijdete o všechna svá data. Pokud jste si udělali zálohu telefonu ještě předtím, než jste přešli na iOS 11, pak můžete obnovit své zařízení ze zálohy během nastavování čistého iOS 10. Pokud jste tak neučinili, tak si ještě před přechodem zpět na iOS 10 zazálohujte všechna data, u kterých to jde (kontakty, kalendáře, atd…) do iCloudu v nastavení iPhonu a poté až přecházejte z iOS 11 zpět na iOS 10. Po nainstalování nového iOS 10 se stačí jen přihlásit k iCloudu a máte zmíněná data zpět. Nicméně o aplikace a data v nich přijdete, stejně tak například o zprávy, které ale lze zazálohovat a poté obnovit podle tohoto návodu.

from iOS 11 to iOS 10 FB

|
68
Leitz

Diskuze

  Skoda ze sa neda vratit na iOS 9.3.5., viac mojich znamych by to prijalo, ja som nastastie ostal na iOS 9.3.5

  Reagovat

  V tom případě asi nerozumím podstatě obnovy systému přes režim DFU. Já měl za to, že systém jako takový ze stránek ipsw.me je v pořádku a režim DFU slouží k tomu, aby šel systém nainstalovat bez potřeby schválení Applem.

  Reagovat

  Tak tomu nerozumieme viaceri, prečo sa musí firmware podpisovať Applom, ovsem jeden dovod je jailbreak a este zrejme aj to, aby s postupnym spomalovanim zariadenia novym FW boli useri nuteni kupovat stale novy hardware…

  Matej Nedvěd

  Vcera som to spravil 😀 a 10 sekund na to som si uvedomil ze som si zabudol zalohovat iphone…a viete co ?:D 3000 fotiek v hajzli

  Reagovat
  Matej Nedvěd

  Peter Švárny ved neni ale mam 256gb iphone tak ze sak ked ich mam v iphone nepotrebujem si priplacat za icloud..a ze budem ich hadzat do pocitacu…ale mi to doplo ze som to asi mal zalohovat ked uz to bolo v rici…

  Reagovat

  udělal jsem vše podle kroků, a kdyz uz byla aktualizace u konce, tak mam na displeji jen logo iTunes a kabel a ikdy system aktualizuji nebo obnovuji tak to tam furt mam a nejde, ani restart nepomaha, uz se asi do telefonu nedostanu 🙁

  Reagovat

  když jsem se snažil dostat na iOS 10.3.3 tak mi to napsalo : Declined to authorize this image on this device for this user.

  Už nějako nevím co s tím dělat seru se stím už pár dní a na nic jsem nepřišel

  Reagovat
  Iveta Brunoldová

  No pred 3 tydny jsem to zkousela podle vaseho navodu a telefon mi skoncil v servise ?

  Reagovat
  Pavel Toman

  už se to dá normálně používat? chtěl bych ios 11 vyzkoušet 🙂

  Reagovat

  Downgradnul jsem na ios 10 a mobil se mi sekl, tak jsem zmáčkl home button a vypinaci tlačítko abych vynutil restart, jenže v tu chvíli se mi na displeji rozsvítilo jablko a od tý chvíle se nic neděje.. nevíte co s tim udělat??

  Reagovat

  Hmm… tak pěkně děkuji. Chtěl jsem se vrátit na iOS 10.3.3 z 11, protože mi enormně vybíjela baterku a sosala data. Za 2 minuty cca 500MB!!! A návod nefunguje, zahryzl se ….

  Reagovat

  Dobrý den, rosím vás podle návodu jsem si stáhl ios10 a po kliknutí na obnovení na mě vyskočí rámeček s tím, že můj iphone nelze obnovit… co mám dělat. Můj iphone 5s ios11 už nezvládá a 2x rychleji se mi iphone vybíjí a seká se mi. Děkuji za radu

  Reagovat

  ios 11 je pěkný paskvil. Lituju, že jsem to aktualizoval. Byli asi hodně sjetý když to dali do oběhu. 1. nelze vypnout wifi,pouze v nastavení i bluetooth. 2. baterka mizí rychleji. 3.pokud mi při volání někdo nadiktuje číslo, po hovoru se vytratí. 4. nelze pořádně kopírovat text mezi aplikacemi např. z sms do bankovnictví. to vše šlo v ios 10. jediný plus, že se daj mobilní data vypnout normálně.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz