Zavřít reklamu

Aktualizace: Vrátit se z iOS 11 zpět na iOS 10 už bohužel není možné. Apple totiž přestal starý systém podepisovat. Více se dočtete v tomto článku.

Tento týden představený iOS 11 přináší tunu lákavých novinek, které si chtějí majitelé iPhonů a iPadů vyzkoušet. Většina z vás tak pravděpodobně již využila náš návod Jak nainstalovat iOS 11 bez vývojářského účtu a zcela novou verzi systému zkoušíte. Hodně z vás nám ale psalo a ptalo se, jak se vrátit zpět na iOS 10. Abychom nemuseli radit každému z vás samostatně, přinášíme vám kompletní návod, jak downgrade z iOS 11 na iOS 10.3.2 provést.

Ještě před samotným přechodem na iOS 10 si své zařízení zálohujte. Nejlepší bude záloha přes iTunes. Stačí iTunes otevřít na Macu nebo PC s Windows, připojit zařízení přes USB kabel, kliknout v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat. Provést zálohu ale můžete i přes iCloud, a to přímo na svém zařízení v Nastavení –> iCloud –> Záloha a zde kliknout dole na Zálohovat. Mějte však na paměti, že zálohu iOS 11 z iTunes nebude možné na iOS 10 obnovit, protože starší verze systému nepodporuje zálohy z novější verze. I tak se ale záloha v případě problému rozhodně hodí.

Jak se vrátit z iOS 11 zpět na iOS 10 (bez ztráty dat)

1. Z této stránky si do PC/Macu stáhněte iOS 10.3.2 pro své zařízení
2. Stáhněte a nainstalujte si iTunes z těchto stránek, pokud jej ještě nemáte
3. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
4. V iTunes se vám ukáže ikona zařízení v levém horním rohu, na tu klikněte
5. Podržte ALT (na Macu) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Ověřit aktualizace
6. Vyhledejte stažený soubor s iOS 10.3.2 (ve složce Stahování) a dvakrát na něj klikněte
7. Proklikejte se instrukcemi na obrazovce a poté již začne instalace samotného systému

POZOR: Při tomto postupu byste sice neměli přijít téměř o žádná data, ale na druhou stranu se neprovede čistá instalace, což může způsobit i nějaké problémy se systémem. Downgrade tedy děláte jen na vlastní riziko, protože mohou nastat problémy, že se nepřevedou všechny aplikace, které jste na iOS 11 nainstalovali. Myslete také na to, že se smažou všechny SMS a iMessage zprávy a nejspíš i historie hovorů. Zprávy můžete na iOS 11 zazálohovat pomocí tohoto návodu a poté je na iOS 10.3.2 obnovit.

Na druhou stranu jakmile už jednou budete na iOS 10.3.2, můžete si udělat zálohu, poté nainstalovat znovu čistý systém a obnovit ze zálohy, čímž se případné problémy mohou odstranit.

Jak se vrátit z iOS 11 zpět na iOS 10 (čistá instalace)

Tento návod se od výše uvedeného téměř nemění. Jen budete muset vypnout službu Najít iPhone (ve 3. bodě) a poté v 5. bodě se mění tlačítko, na které musíte v kombinaci s příslušnou klávesou kliknout.

1. Z této stránky si do Macu/PC stáhněte iOS 10.3.2 pro své zařízení
2. Stáhněte a nainstalujte si iTunes z těchto stránek, pokud jej ještě nemáte. Pokud jej máte, tak aktualizujte na nejnovější verzi. (iTunes 12.6.1.25 na Macu)
3. Vypněte na iPhonu funkci Najít iPhone (Nastavení –> Vaše jméno úplně nahoře –> iCloud)
4. Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
5. V iTunes se vám ukáže ikona zařízení v levém horním rohu, na tu klikněte
6. Podržte ALT (na Macu) nebo SHIFT (na Windows) a klikněte na Obnovit iPhone… (!)
7. Vyhledejte stažený soubor s iOS 10.3.2 (pravděpodobně bude ve složce Stahování) a dvakrát na něj klikněte
8. Proklikejte se instrukcemi na obrazovce a poté již začne instalace samotného systému iOS 10

POZOR: Pokud přejdete zpět na iOS 10 pomocí tohoto návodu, tak přijdete o všechna svá data. Pokud jste si udělali zálohu telefonu ještě předtím, než jste přešli na iOS 11, pak můžete obnovit své zařízení ze zálohy během nastavování čistého iOS 10. Pokud jste tak neučinili, tak si ještě před přechodem zpět na iOS 10 zazálohujte všechna data, u kterých to jde (kontakty, kalendáře, atd…) do iCloudu v nastavení iPhonu a poté až přecházejte z iOS 11 zpět na iOS 10. Po nainstalování nového iOS 10 se stačí jen přihlásit k iCloudu a máte zmíněná data zpět. Nicméně o aplikace a data v nich přijdete, stejně tak například o zprávy, které ale lze zazálohovat a poté obnovit podle tohoto návodu.

from iOS 11 to iOS 10 FB

Dnes nejčtenější

.