Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách vypustil Apple první betu operačního systému iOS 11.2. Tu už stihli vývojáři, pro které je určená, prohledat a zesumarizovat všechny novinky, které beta přináší. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Apple se v nové verzi systému rozhodl lehce upravit design některých prvků. Čtverec, ve kterém se vám zobrazuje náhled alba při přehrávání hudby v ovládacím centru, například dostal ostřejší rohy. Další zajímavou věcí je například zvýraznění vyhledávané položky v seznamu vyhledávání v App Storu, pokud na ní podržíte déle prst. Nové jsou i efekty animací displeje, které dodávají telefonu na svižnosti. Aktualizace se dočkaly i někteří emoji či ikonky v aplikacích. Například ikona Fotoaparátu, která lze využít v iMessage, nyní vypadá lehce jinak.

V iOS 11.2 se však dočkáme i pár zajímavých novinek. Krom nových tapet, které byly doposud dostupné pouze na iPhonech 8 a X, dostaneme i novinku v podobě možnosti dostávání upozornění z Apple TV. Jablečná společnost též přepracovala ovládání pro AirPlay 2, který je nyní na ovládání daleko příznivější. Z vašeho telefonu totiž lze velmi snadno ovládat prakticky celá domácnost pouhými několika klepnutími.

Za zmínku též stojí lehce pozměněná animace při načítání Live photos či oprava chyby, kdy při dvojitém stisknutí Power Buttonu některým uživatelům problikávala špatně obrazovka. O kalkulačce, kterou iOS 11.2 též opravuje, jsme vás už dnes informovali.

Na všechny změny, které iOS 11.2 přináší, se můžete podívat v následujícím videu.

ios 11-2-beta-1

Související články

Dnes nejčtenější

.