Zavřít reklamu

Dark Mode. Funkce, o které sní nejeden majitel iPhonu. Slýcháme o ní už tolik let, před každou verzí nového iOS a v poslední době v podstatě před každou větší aktualizací systému. Viděli jsme snímky od vývojářů, kterým se podařilo Dark Mode už v loňském systému aktivovat v některých aplikacích, ale oficiálně stále ne a ne dorazit. Dokonce ani při pondělní premiéře iOS 11 se s tmavým režimem Apple na pódiu nepochlubil a ani když první vývojáři stáhli nový systém na svá zařízení, nebylo po Dark Mode nikde ani památky. My jej však nyní objevili.

Sice možná není tak dokonalý (zatím), jak by si mnozí z nás přáli, ale je tam, je součástí iOS 11. Apple totiž do nového systému přidal jednu nenápadnou funkci, která je ukryta hluboko v nastavení a zatím ji objevila jen hrstka uživatelů, kteří iOS 11 testují. Pokud zavítáte do Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje –> Inverze barev, objevíte zde novou funkci zvanou Chytrá inverze. Ta zobrazí barvy na displeji převráceně, ale vynechá obrázky, média a některé aplikace, které používají tmavé barvy.

Takto „Dark Mode“ v iOS 11 vypadá (občas je ale nedokonalý):

Ve výsledku se tak téměř všechna bílá v systému promění na černou. Oproti obyčejné inverzi v iOS 9 se ale neinvertuje úplně všechno, nýbrž jen vybrané části systému tak, aby například nastavení, systémové aplikace, notifikace atd. vypadaly dobře. Ovšem vzhledem k tomu, že se jedná o první beta verzi iOS 11, není ani chytrá inverze zatím dokonalá, a tak zatímco například v některých částech jsou fotografie a ikony neinvertované, v jiný naopak invertované jsou a nevypadají pěkně. Podobně je prozatím nepoužitelné Safari resp. v něm načítané stránky nebo Facebook Messenger. Bohužel se invertují i náhledy na alba v Apple Music nebo emoji v aplikaci Zprávy. Během léta má ale Apple dostatek času vypilovat chytrou inverzi k dokonalosti, a tak bychom se na podzim mohli konečně dočkat jakési obdoby Dark Modu.

iOS 11 Dark Mode FB

Dnes nejčtenější

.