Zavřít reklamu

Pouze před pár dny se dostala na veřejnost zpráva, podle které čínská státní média vyčítala Applu nedostatečnou cenzuru iMessage. Tím, že jsou tyto zprávy šifrované, aby k nim neměly přístup různé firmy, nemohly zasáhnout společnosti čínských telefonních operátorů. Docházelo tak k posílání zpráv s nevhodným a zakázaným obsahem. Konkrétně šlo o pornografii, podporu hazardu a inzerci padělaného zboží.

Apple nejdříve reagoval tím, že má svá antispamová opatření. Myšlena tím byla možnost zablokovat si odesílatele a následně jej nahlásit jako spam. Pokud by Apple dostal mnoho podobných hlášení na jednoho odesílatele, sám by ho zablokoval. Ale zřejmě i kvůli snaze o udržení dobrých vztahů s Čínou se nakonec opravdu v této zemi dočkají ochrany před spamovými zprávami. Čínská média totiž zveřejnila zprávu, podle které Apple zahájil vývoj pokročilé technologie, která dopomůže k blokování spamových účtů a především jejich automatickou identifikaci. Prý už se na technologii pracuje delší dobu.

iPhone 8 plus je společně s X mezi nejprodávanějšími smartphony v Číně.

Jinde na světě není spam pomocí textových zpráv moc běžný, v České republice téměř nulový, ale v Číně se jedná o běžnou praktiku. Proto se o jeho snížení snaží samotní operátoři, kteří pomocí klíčových slov blokují určité zprávy, které se jeví jako spam. Podle posledních informací to vypadá, že Apple vyvájí automatizovanou technologii, která bude fungovat na základě techniky strojového učení a postupně se tak bude zdokonalovat. Žádných přesných detailů či data spuštění jsme se však nedočkali.

Na celém případu je vidět, jak je čínský trh pro Apple důležitý a vidí zde obrovský potenciál růstu prodejů. V budoucnu by se dokonce mohlo jednat o tu vůbec nejdůležitější oblast, takže není divu, že se každý problém snaží kalifornská společnost co nejdříve vyřešit. Navíc ve světle posledních událostí, ohledně cenové války mezi Spojenými státy americkými a Čínou, se Apple snaží jakýmkoliv dalším potenciálním problémům vyhnout.

imessage spam

Dnes nejčtenější

.