Zavřít reklamu

Čínská státní média vytýkají Applu nedostatečnou cenzuru zpráv přes iMessage. I takovéto zprávy se kolem kalifornské společností točí a v případě spamu s nevhodným obsahem se z čínské strany nejedná o žádnou maličkost. Podle zpravodajské agentury Xinhua Apple nedostatečně kontroluje zprávy v iMessage a dochází tak k posílání zpráv se zakázaným obsahem. Mělo by jít o pornografii, podporu hazardu a padělané zboží.

Jedná se zřejmě o dohru kauzy s nevyžádanými zprávami, které bombardovaly čínské uživatele. V té souvislosti se mluvilo právě o orientaci těchto zpráv na hazardní hry, které jsou zde nezákonné. A právě iMessage jsou pro zasílání podobných zpráv ideální, protože se v nich nedaří telefonním operátorům filtrovat ty se zakázaným obsahem. Svým způsobem těmto praktikám Apple „napomáhá“ svým přístupem k soukromí a šifrování zpráv, aby je ochránil právě před třetími stranami.

Apple tvrdí, že má anti-spamové opatření, která umožňují uživatelům zablokovat odesílatele a nahlásit jej jako spam. Po obdržení určitého počtu těchto hlášení Apple daného odesílatele zablokuje. Tím pádem nepotřebuje znát obsah zpráv a narušovat tak soukromí uživatelů. Tento přístup je samozřejmě v pořádku, ale zrovna v případě podobných nevyžádaných zpráv s nevhodným obsahem by mohl svůj postoj trochu změnit. Navíc při současné vyhrocené situaci mezi Spojenými státy americkými a Čínou, které se celkem velkou měrou týkají také Applu.

Skrze iMessage chodí v Číně nejvíce spamových zpráv.

Kromě kritiky mířené na iMessage, do které se zapojilo celkem pět čínských zpravodajských společností, se dle státní televizní stanice CCTV provinil Apple i schválením nelegálních hazardních aplikací přímo v App Storu. Ty se prý měly tvářit jako oficiální loterijní aplikace.

Uvidíme, zda si tedy Apple z kritiky něco vezme či zda na něj Čína opět nevytáhne „větší kalibr“ a k cenzuře iMessage jej svými pákami nedonutí. Bohužel však musíme přiznat, že bychom se tomu příliš nedivili. Apple se totiž snaží udržet s Čínou dobré vztahy, seč mu síly stačí a právě podobný krok by tomu mohl napomoci.

iMessage

Dnes nejčtenější

.