Zavřít reklamu

Po včerejším vydání první drobné aktualizace systému iOS 12 se Apple odhodlal k ukončení podepisování poslední verze systému iOS 11 – čili iOS 11.4.1. To ve zkratce znamená, že pokud jste na iOS 12 v posledních týdnech přešli, ale nebyli nebo nejste s ním z nějakého důvodu spokojení, nezbude vám nic jiného, než se se systémem smířit. iOS 11 totiž už do svého iPhonu či iPadu zkrátka nenahrajete. 

Apple se snaží ukončením podepisování starších softwarů své uživatele přinutit k využívání vždy toho nejnovějšího. Ten je totiž zpravidla nejpropracovanější a nejbezpečnější, jelikož v něm již jsou opraveny bezpečnostní trhliny, které sužovaly starší verze. Downgradem se tak de facto můžete vystavit nebezpečím, což Apple v žádném případě nechce. 

Prostředí iOS 12 se od toho z iOS 11 příliš neliší: 

Nutno podotknout, že zatímco v minulém roce migrovalo z iOS 11 zpět na iOS 10 kvůli otravným chybám spoustu uživatelů, letošek je v tomto ohledu zcela jiný. iOS 12 se totiž zatím jeví jako velmi dobrý operační systém s minimem chyb, které se Applu podaří opravit skrze pár drobných aktualizací. Takové problémy, s jakými jsme se potýkali při příchodu iOS 11, však rozhodně čekat nemusíme. 

Související články

Dnes nejčtenější