Zavřít reklamu

Brian May, legendární hudebník, nadaný kytarista a spoluzakladatel kultovní kapely Queen, vypustil do světa svůj vztek na jablečné USB-C konektory. Učinil tak tento týden na svém instagramovém účtu a zabrnkal tak na populární strunu – vždyť kdo z nás se nikdy nerozčílil nad (ne)funkčností některého z jablečných doplňků?

„Tohle je jeden z důvodů, proč se moje láska k Applu mění v nenávist,“ nebere si May ve svém příspěvku servítky. Tak jako řada jiných uživatelů si i on pořizoval neustále dokola nové a nové Apple adaptéry. May je dlouholetým uživatelem produktů cupertinské společnosti, a když se Apple rozhodl magnetický MagSafe kabel nahradit klasickým USB-C, byl z mnoha důvodů velmi zklamaný.

Na fotografii, kterou May na svém Instagramu zveřejnil, můžeme vidět ohnutý konec adaptéru. K ohnutí zjevně došlo ve chvíli, kdy se kytarista pokusil pohnout počítačem, aby přemístil adaptér z jedné strany na druhou. „A když je jedna z těchhle věcí zapojena vlevo a my otočíme počítač doleva, abychom ji mohli zapojit napravo, stane se TOHLE,“ hřímal May na Instagramu. „Ohnutý USB-C konektor, který je okamžitě naprosto k nepoužití.“

Mayův instagramový post rychle získal více než 42 tisíc lajků a stovky komentářů – stačily pouhé dvě hodiny. Ozvala se řada uživatelů s naprosto stejným problémem, stejně jako lidé, kteří se Mayovi snažili pomoci nápady, jak se používání USB-C vyhnout. Kurt Menesez doporučoval Brianu Mayovi MacBooky z roku 2016:„Pokud jde o adaptéry a další věci, jsou mnohem lepší, než ty nové,“ píše. Nechybí ale ani doporučení k přechodu na Android. „Apple vám vůbec nebude chybět,“ píše Rossana Rocha. Apple má ale na USB-C jiný názor než May.

Co si myslíte vy? Je problém v USB-C konektorech jako takových, nebo spíše v Applu? Jaké jsou vaše zkušenosti s kabely a nabíječkami od Applu?

usb-c macbook

Dnes nejčtenější

.