Zavřít reklamu

Apple se už na nedávné keynote pochlubil tím, že jsou jeho nové MacBooky Air a Macy mini velmi šetrné k životnímu prostředí a tato slova ve včerejší zprávě pojednávající právě o „zelených“ Macích ještě více upřesnil. MacBooky Air a Macy mini se totiž jako první mohou pyšnit 100% recyklovaným hliníkem. To však není ani zdaleka vše. Tyto stroje nadále totiž disponují i řadou ekologicky šetrných prvků. Například spodní kryt a stěna od Macu mini jsou vyrobeny z 60% recyklovatelného plastu a jeho ventilátor obsahuje 27 % bioplastu, který je vyroben speciálně z obnovitelných zdrojů, namísto klasické ropy. Nadále ventilátor letošního MacBooku Air obsahuje 35 % a reproduktory až 45 % právě zmiňovaného bioplastu. Co se týče spínačů na klávesnici, ty se svého eko-vylepšení dočkaly taktéž. Jsou totiž tvořeny ze 34 % bioplasty a veškeré součásti logické desky byly dokonce připájeny 100% recyklovatelným cínem.

Apple se snaží v co největší míře šetřit naší planetu a k aktuální ekologické krizi se staví skutečně zodpovědně. To taktéž potvrdí fakt, že při výrobě nový Mac mini produkuje o 45 % menší emise a MacBook Air až o 47 %, než jeho předchůdci. Z této zprávy je všem jasné, že jablečná společnost se chystá své produkty vyrábět ekologičtěji, avšak to není vše. Další změnu totiž nalezneme i v samotném balení, které využívá o 87 % méně plastů oproti předchozím generacím.

Prohlédněte si nový MacBook Air, který disponuje 100% recyklovatelným hliníkem:

Dlouhodobá vize Applu je, že se bude spoléhat jen a jen na recyklovatelné a obnovitelné materiály. Ačkoliv ho ještě od splnění tohoto cíle dělí dlouhá cesta, vykročeno na ní má vskutku parádně a je velmi pravděpodobné, že se mu podaří v následujících několika letech dokráčet až na její konec.

Související články

Dnes nejčtenější