Zavřít reklamu

Dnes večer odstartovala v San Franciscu vývojářská konference jihokorejského Samsungu, na které představil tento technologický gigant, který se dá označit za jednoho z největších konkurentů Applu, spoustu zajímavých novinek. Jedna z nich však výrazně vyčnívá nade všechny ostatní. V krátké prezentaci totiž Samsung konečně ukázal svůj dlouho vyvíjený ohebný smartphone.

Na první ukázku ohebného smartphonu jsme si museli počkat téměř až do konce zhruba hodinu a půl dlouhé prezentace Asi patnáct minut před jejím koncem se totiž začali představitelé Samsungu poměrně zajímavě ve svých projevech stáčet k displejům a především pak pokroku, kterých společnost v jejich výrobě za poslední roky dosáhla. V tuto chvíli už bylo každému jasné, že Samsung nenápadně vyšlapává cestičku pro nový skládací smartphone, který skutečně nakonec ukázal. Ten jsme sice viděli pouze zahalený tmou, jelikož se jednalo o pouhý prototyp, už nyní však vypadal poměrně zajímavě. 

Telefon se skládá hned ze dvou displejů, přičemž jeden obří je vám k dispozici po jeho rozevření a jeden menší pak naopak po jeho zavření. Menší displej na zádech telefonu, který se alespoň podle prezentace aktivoval po zavření telefonu, měl kolem sebe poměrně široké rámečky a ani jeho úhlopříčka nebyla nijak ohromující. Celkově pak působil telefon v rukou prezentujícího ve složeném stavu poměrně nekompaktně. Když jej však prezentující představitel Samsungu rozevřel, minimálně displej vypadal skvěle. Jen marně byste na něm totiž hledali jakýkoliv náznak předělu, ve kterém bude ohýbán. 

Zdroj obrázků – The Verge:

Nový displej, který je ve smartphonu použit, nese název Infinity Flex a Samsungu si od něj do budoucna slibuje skutečně velké věci. Na prezentaci totiž zazněly například i zmínky o možném rolování či jakémkoliv přehýbání. Jelikož je však zatím vše spíše ve fázi vývoje, budeme si muset na podobné vymoženosti ještě chvíli počkat. Nicméně výroba nových Infinity Flex displejů by se měla podle Samsungu rozběhnout už v následujících měsících.

V telefonu běží upravená verze systému Android, která by si měla velmi zakládat především na multitaskingu. Obří displej totiž přímo vybízí k rozmanité práci s jednotlivými okny, která se alespoň dle prezentace podobala spíše klasickému multitaskingu známému z tabletů, než ze smartphonů. Na upravené verzi Androidu spolupracoval Samsung kvůli maximálnímu komfortu dokonce i se samotným Googlem, jehož představitel si na pódiu po ukázce smartphonu též užil pár chvil slávy a poděkoval Samsungu za jejich spolupráci. 

Ačkoliv jsme se tedy dnes představení finálního produktu nedočkali, což naznačovaly prakticky veškeré spekulace, máme nyní alespoň jasno v tom, co je podle Samsungu budoucnost trhu se smartphony. Zda se ale na podobnou cestu vydají i ostatní společnosti v čele s Applem ukáže až čas. 

samsung_foldable_phone_display_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější