Zavřít reklamu

Přiznám se, že si ještě poměrně barvitě pamatuji na to, jak jsem coby malé dítko před mnoha lety dostal svůj první mobilní telefon s barevným displejem. Co naplat, že byl zděděný po sestřenici a zdobila jej nálepka delfínka, která “mužnost” tehdy ještě náctiletého chlapce ubíjela. Jednalo se pro mě tehdy zkrátka o určitou revoluci, ke které jsem vzhlížel s údivem. Technologický svět se ale samozřejmě za ty roky výrazně posunul a podobný údiv jako tehdy ve mně nyní vzbudí máloco. Včera představenému ohebnému smartphonu neznámého čínského výrobce, který zamíří brzy do prodeje, se to ale povedlo na výbornou. 

O pracích technologických gigantů na ohebných smartphonech slýcháme v posledních měsících poměrně často. Hlavním průkopníkem měl být v tomto směru především Samsung, který již svůj model podle všeho téměř dokončil a chystá se jej brzy představit. První společností, která začne tento typ telefonu prodávat, se však přesto nestane. Prvenství mu totiž vyfoukla neznámá čínská společnost Royole, která včera představila jakéhosi hybrida mezi smartphonem a tabletem, který již brzy uvede na trh. 

FlexPai, jak výrobce své zařízení pojmenoval, disponuje velký 7,8” displejem, který se dá v půli ohnout, čímž z tabletu velmi jednoduše vytvoříte smartphone. Přestože se jedná o jednu z prvních vlaštovek tohoto typu, je potřeba říci, že se designově vcelku povedla a až na širší rámeček se senzory, fotoaparátem a neohebnými komponenty, jí není moc co vytknout.

Samotný displej se skládá celkem ze tří částí, přičemž dvě hlavní mají rozlišení 1140 x 810 a 1440 x 720. Třetí část se pak chlubí rozlišením 1440 x 390 a nachází se přesně v ohybu zařízení. To se dá však ohnout pouze tak, aby byl displej vně zařízení, nikoliv uvnitř. Při pohledu na “tloušťku” zařízení v ohnutém stavu je ale víceméně jasné, že jej takto stejně mnoho lidí využívat nebude. O kompaktním zařízení se totiž v tomto případě rozhodně mluvit nedá. Jeho “tloušťka” je ještě větší dva položené iPhony XS na sebe, jelikož dosahuje 15,2 milimetrů. V rozloženém stavu pak má 190 × 134 × 7,6 mm. Nepříjemná je i váha této novinky, která se vyšplhala na 320 gramů. 

Po hardwarové stránce se ale jinak nemá zařízení za co stydět. Výrobce jej bude nabízet až s 8 GB RAM paměti, procesorem Snapdragon 8150 a 256 GB interním úložištěm, 3800 mAh baterií či Bluetoothem 5.1. Za zmínku rozhodně stojí i upravená verze systému Android, která je na míru šitá právě ohebnému displeji. Předobjednávky odstartovala společnost Royole ihned po představení, přičemž cena „nejhoršího“ modelu se pohybuje kolem 28 tisíc korun bez DPH. Bohužel však bude tato novinka dostupná zatím pouze v Číně, kde by měla k prvním zákazníkům dorazit v průběhu prosince. Ale kdo ví, úspěch by mohl tento zajímavý telefon katapultovat i do Evropy.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjdGhHLQIH4

flexipai_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější