Zavřít reklamu

O smartphonech se skládacími nebo ohebnými displeji se už nějakou dobu šušká. Dle několika zdrojů by takový smartphone měl být do konce roku představen Samsungem. Apple od dnešního dne rovněž vlastní další patent, jehož použití by mohlo znamenat, že se v budoucnu dočkáme iPhonů s ohebným displejem. Patent tak víceméně potvrzuje analytické zprávy z minulých měsíců, které právě příchod ohebného iPhonu předpovídají.

Patentová přihláška zveřejněná koncem minulého roku popisovala displej, který by bylo možno otevírat a zavírat jako knihu. Popis dnešního patentu je, jak už tomu velmi často bývá, srozumitelný snad jen pro autora patentové přihlášky. „Elektronická zařízení mohou obsahovat více pouzder. Jejich části mohou být spojeny panty, které mohou být tři, čtyři, se štěrbinami, z pružných nosných konstrukcí nebo založeny na flexibilních strukturách pouzdra samotného. Displeje mohou být pak namontovány na části pouzdra, které budou panty překrývat. Když se kryt ohne, ohne se i displej,“ stojí v popisu patentu.

Takhle vypadá patent v grafické podobě:

Patent zkrátka počítá se smartphonem, který bude disponovat jediným displejem s možností ohnutí v určitých místech. Koncept samotný je podobný jako v loňské patentové přihlášce, zde se jedná jen o konkrétnější popis způsobu provedení. Skládací smartphony už ale u androidí konkurence existují. Tuhle „vymoženost“ už představila společnost ZTE na svém modelu Axon M. Problém je v tom, že smartphone samotný se sice dá složit, disponuje ale dvěma displeji.

Jaký máte na tenhle potenciální trend názor? Líbil by se vám iPhone se skládacím displejem, nebo jste konzervativní a raději byste dali přednost pevné klasice?

patent-facebook
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější