Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note 7 iconRecenze nového Samsungu Galaxy Note 7 se objevují jako houby po dešti s tím, jak byl telefon v minulém týdnu uveden na trh v USA a Asii. Na tuzemské recenze si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, ale z těch zahraničních už se dá ledacos vyčíst. Včera jsme vám přinesli informace o tom, jak je na tom vlastně nová vlajková loď výkonnostně, oproti rok starému iPhonu 6s. Dnes se na webu objevily další informace, tentokrát týkající se odolnosti displeje Note 7, který využívá nejnovější Gorilla Glass 5. A opět to není úplně ono…

Hned v několika recenzích se objevila informace o tom, že displej nového Notu 7 je poměrně náchylný k poškození. A to i přes to, že disponuje nejnovějším produktem značky Corning, tj. Gorilla Glass 5. generace. Na známém YouTube kanále JerryRigEverything se objevilo demonstrační video, na kterém je vidět, jak moc náchylný je displej k poškození. Jak se ukázalo, k zanechání stopy stačí i relativně měkký materiál.

Celý test proběhl na základě Mohsovi škály tvrdosti, která se pohybuje od 1 do 10 s tím, že hodnotou 1 disponuje slída a hodnotou 10 diamant. Safírová sklíčka se pohybují kolem hodnoty 9 a Gorilla Glass mezi 5 a 7, v závislosti na různých proměnných z výroby. JerryRigEverything dokázal sklo poškodit nástrojem tvrdosti 5, což je relativně nízká hodnota na to, jak má být displej telefonu chráněn. Například displej iPhonu 5s byl na stejné škále ohodnocen 6,8 body s tím, že současné iPhony jsou na tom nepatrně hůře. Většina displejů dnešních telefonů prý vydrží zásah kolem hodnoty 6.

Na toto video téměř ihned zareagoval výrobce Gorilla Glass 5, společnost Corning se slovy, že měkčí materiály mohou na skle zanechat stopy, ale nejedná se o škrábance či jiné poškození povrchu displeje. Jedná se jen o zbytek materiálu, který se s displejem dostal do kontaktu. Tyto zbytky kovového materiálu pak jdou z displeje velice těžko odstranit, proto to může vypadat jako trvalé poškození, i když tomu tak není. Zda-li je na tomto prohlášení něco pravdy, nebo se jedná pouze o PR není zcela jasné. Jasné ovšem je, že displej nového Notu 7 je více náchylný k poškození, než byl předchozí model.

Zdroj: Appleinsider

Dnes nejčtenější

.