Zavřít reklamu

Mnozí z nás si nejspíš používání iPhonu bez krytu a tvrzeného skla na displeji téměř nedokáží představit. Nic totiž nebolí víc, než škrábanec na šasi, nedej Bože pavučina z prasklého skla na displeji či zádech našeho jablečného miláčka. Podobným problémům by mohl být ale brzy konec. Společnost Corning, která stojí za mimořádně odolnými skly Gorilla Glass využívanými u celé řady produktů včetně těch od Applu, totiž představila novou generaci svého skla, který všechny předešlé strčí hravě do kapsy.

Nové Gorilla Glass 6 by mělo být podle slov společnosti doposud její nejdokonalejší sklo, které kdy vyrobila. Podle testů by totiž mělo sklo bez problémů vydržet patnáct pádů na tvrdou zem z výšky jeden metr. Tato odolnost by tak měla být zhruba dvakrát větší než jakou se chlubila předchozí generace. Ta totiž zvládala 7 pádů z jednoho metru na tvrdý povrch, což odpovídá průměrnému počtu upuštění smartphonů jeho uživateli na tvrdou zem za jeden rok, tedy alespoň dle studií společnosti.

Drop testy iPhonu X příliš radostně nedopadly: 

I přes svou vysokou odolnost je ale nové sklo samozřejmě opticky velmi čisté, chlubí se dobrou citlivostí na dotyky kvůli dotykovému ovládání smartphonů, je velmi odolné proti poškrábání a nemá samozřejmě problém ani s bezdrátovým nabíjením, které přes něj probíhá. Novinka je tak naprosto ideální pro všechny budoucí smartphony včetně iPhonů, přičemž prvních jablečných telefonů opatřených sklem Gorilla Glass 6 bychom se mohli dočkat teoreticky již letos. Jak už jsem totiž psal v úvodním odstavci, Apple je dlouholetým odběratelem Corningu a právě o sklo tohoto typu by mohl mít zájem. 

Drop testy, které by vás měly o odolnosti nového skla přesvědčit: 

Pokud tedy letos plánujete koupit nový iPhone, mohla by být jeho odolnost opět o něco lepší, než tomu bylo například vloni. Těžko ale říci, zda by tento typ skla Apple použil u všech tří chystaných iPhonů, nebo jen u prémiové řady, kterou by právě Gorilla Glass 6 ještě více vyzdvihl. Tak či tak si budeme muset na upřesnění těchto informací ještě nějaký ten pátek počkat. 

iphone x drop test

Dnes nejčtenější

.