Zavřít reklamu

Uživatele iPhonů a vlastně i obecně smartphonů lze rozdělit na dva tábory. Jedni z nich se o své telefony svědomitě starají a chovají se k nim tak, aby nedošlo k jejich poškození, a druzí naopak dávají svým miláčkům lidově řečeno sodu a tím, že jejich smartphone spadne například z metru na kámen či jej poškrábou klíče v batohu jejich srdce netíží. Mnozí z nich se ale později velmi diví, že je jejich smartphone ve stavu, v jakém je, a vinu svalují mnohdy i na nekvalitní komponenty, ze kterých byl smartphone sestaven, protože přeci není absolutně možné, aby jim po jednom pádu (byť z metru a půl na beton) praskl displej, protože se to samé stalo jeho kamarádovi včera a nic podobného se mu u telefonu jiné značky nestalo. Právě odolnost jablečných telefonů by ale mohla být do budoucna poměrně zajímavě zvýšena.

Apple si zaregistroval velmi zajímavou patentovou přihlášku, ve které popisuje jakousi další skleněnou vrstvu, která by mohla být aplikována jak na displej, tak i na tělo telefonu. Toto sklo by mělo mít díky speciální výrobě zvýšenou tuhost a velmi zjednodušeně by se o něm dalo říci, že by bylo právě pro zničení svým způsobem předurčeno. Jak už jsem totiž psal o pár řádků výše, jednalo by se o vrstvu sloužící primárně pro ochranu. Apple by však mohl zajít ještě o krok dál a jako ochrannou vrstvu použít i safírový “nátěr”. Právě safír se totiž může pochlubit skvělou odolností a proto jej Apple využívá například pro objektivy iPhonů či pro displeje dražších Apple Watch. Je tedy jasné, že pokud by se mu skutečně podařil vytvořit dostatečně kvalitní “nátěr”, mohla by být odolnost iPhonů výrazně zvýšena. 

Pokud jste si však začali již na nezničitelné iPhony brousit zuby, ještě chvíli zadržte. Jedná se totiž samozřejmě o pouhou patentovou přihlášku, kterých si technologické společnosti registrují ročně velké množství. Je navíc poměrně pravděpodobné, že je celý patent zatím spíše v rovině teorií a jeho zrealizování je v tuto chvíli nereálné. Pokud by však Apple své produkty “zodolnil”, určitě bychom se nezlobili. Například rozbitá záda iPhonu X totiž nejsou rozhodně levnou záležitostí na opravu. 

broken-phone-contract

Dnes nejčtenější

.