Zavřít reklamu

Krom spuštění předobjednávek na prémiové iPhony X a tichého představení nových obalů na 12” MacBook provedla dnes jablečná společnost i aktualizaci svých stránek týkajících se mimozáručních oprav. Z cen, které si Apple nastavil, se pravděpodobně mnohým zákazníkům protočí panenky.

Pokud by vám totiž iPhone X nějakým nedopatřením vypadl z ruky a poničil se OLED displej, museli byste si na jeho opravu nachystat rovných 279 dolarů, čili zhruba 6100 korun. Ceny v České republice budou ale ještě vyšší, jelikož ceny v dolarech jsou úvaděny bez daně a u nás si ještě musíte připočítat daň a clo za díly. Samozřejmě tu však platí to, že pokud poškozený displej trpí nějakou výrobní vadou, kterou si sami nezapříčiníte, tak vám jablečná společnost vymění zdarma.

Cena za mimozáruční opravu displeje iPhonu X je jen pro zajímavost o rovných 110 dolarů vyšší než výměna displeje iPhonu 7 Plus či iPhonu 8 Plus. Rozdíl oproti klasickým 4,7” modelům je pak ještě markantnějších 130 dolarů.

Vyplatí se iPhone X vůbec opravovat?

Může se však stát, že si svůj telefon poškodíte jinak a budete potřebovat například nová skleněná záda či něco podobného. V takovém případě vám Apple v krajních situacích naúčtuje až 549 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes dvanáct tisíc korun. Na 549 dolarech startuje mimochodem v USA i loňská nejnižší verze iPhonu 7.

Poplatky v dalších zemích se mohou samozřejmě lehce lišit. Už teď je však jasné, že si opravy iPhonu X spolknou nemalé peníze. Na druhou stranu si však musíme přiznat, že ani oprava displeje iPhonu 7 není zrovna levná záležitost a v některých českých servisech na šesti tisících balancuje. Na jaká čísla se v Česku dostanou opravy iPhonu X však odhadnout nedokážeme. Málo to ale rozhodně nebude.

iphone-x-service-repair-fees

Dnes nejčtenější

.