Zavřít reklamu

Nejočekávanější předobjednávky posledních let právě odstartovaly. Apple nyní úderem jedné minuty po deváté hodině našeho času pootevřel brány svého Apple Online Storu a umožnil tak zájemcům předobjednat si iPhone X. Rezervace telefonu byly spuštěny celosvětově, v jedné vlně, což se u žádného jiného jablečného telefonu ještě nestalo.

Bohužel to s sebou přináší i své nevýhody. Pro nás, jakožto pro zemi, která se tradičně dostávala do druhé nebo třetí vlny, to samozřejmě představuje benefit v podobě možné naděje, že se alespoň k pár českým zákazníkům telefon dostane už za týden. V ostatních zemích světa, které byly vždy zařazeny do první vlny, se ale naopak nemusí na některé zájemce dostat. Nicméně zůstává otázkou, zda Apple náhodou nemá při vyřizování předobjednávek nějaké předem stanovené limity pro jednotlivé země a například do České republiky tak může uvolnit jen pár desítek kusů. Podle informací totiž společnost zvládla do začátku zajistit jen 2-3 miliony kusů iPhonu X.

Jestliže si chcete iPhone X předobjednat, ale ještě jste tak neučinili, pak rychle nabíhejte na stránky Applu a proveďte rezervaci co nejrychleji. Záleží skutečně na každé minutě a možná dokonce i sekundě. Ještě rychlejší ja provést předobjednávku skrze aplikaci Apple Store, což jsme si ostatně ukázali už ve včerejším článku, kde jsme vár radili, jak si telefon předobjednat co nejrychleji to je možné.

Prodeje iPhonů X startují přesně za týden, tedy v pátek 3. listopadu. Podle dostupných zpráv by mělo být pár kousků dostupných také pro zájemce, kteří zavítají do Apple Storů a kamenných prodejen Apple Premium Resellerů. Opět však platí, že kdo dřív přijde, ten dřív bere, a pokud tedy dnešní předobjednávku provedete se zpožděním, je pro vás poslední šancí stát stoupnout si příští týden před prodejnu a doufat, že na vás uvnitř jeden kousek čeká.

Aktualizace 1: V čase 9:01 spustil Apple předobjednávky jen ve Spojených státech (v tamních 00:01), ostatní země až se zpožděním, včetně České republiky

Aktualizace 2: Doručení už sklouzlo na 4-5 týdnů, tudíž při předobjednání nyní vám telefon doručí až 1.-7. prosince.

Aktualizace 3: Doba doručení se dostala již na 5-6 týdnů, kdy telefon dorazí mezi 8.-14. prosincem.

iPhone X front display FB

Související články

Dnes nejčtenější

.