Zavřít reklamu

Minulý pátek se dostaly uživatelům do rukou první nové iPhony 11 a 11 Pro. Jak už tak bývá ve zvyku, po několika dnech se různě na internetu začnou objevovat první uživatelské recenze, společně s výkonnostními testy a prvními drop testy. Letos tomu samozřejmě nebylo jinak a po sérii výkonnostních testů se na internetu začínají objevovat ty zábavnější videa, při kterých dochází k ničení iPhonů 11 (Pro) . Jak si tedy iPhone 11 (Pro) v těchto testech vede a je opravdu pravda, že Apple u těchto zařízení vytvořil nejodolnější sklo v historii?

Prakticky první byl na internetu se svým drop testem magazín Tom’s Guide. Mark Spoonauer, který se o testování odolnosti iPhonu 11 Pro zasloužil, jej otestoval ihned po zakoupení před populární prodejnou Apple Store na 5. Avenue. Vzhledem k podmínkám se v tomto případě samozřejmě nejednalo o vědecké a přesné testování odolnosti, naopak se Mark pokusil odolnost nového iPhonu otestovat při naprosto běžných situacích. Prvně tedy došlo k puštění iPhonu 11 Pro na zem z výšky okolo jednoho metru, a to přímo na displej. Později byl ten samý test proveden ještě na zadní stranu zařízení.

K překvapení Marka došlo hned po prvním pádu iPhonu 11 Pro na zem k prasknutí displeje. Praskliny vznikly v levém horním rohu displeje, na který iPhone při nedokonalém pádu dopadl. Při druhém testu, kdy byl iPhone na zem puštěn zády, došlo k dalšímu poškození, kdy sklo na zadní části iPhonu 11 Pro prasklo. Podle Marka Spoonauera je tohle veliké zklamání, jelikož loňský iPhone XS se nerozbil ani po surovějších testech, kdy byl na zem puštěn až z téměř 3,5 metrů. „Z odolnosti iPhonu 11 Pro nejsem vůbec nadšený,“ zmínil Spoonauer. Podle dalších testů to ale vypadá, že odolnost iPhonu 11 Pro nebude tak hrozná, jak se může zdát.

Později se totiž na YouTube objevilo video od populárního youtubera EverythingApplePro, který vyzkoušel odolnost jak iPhonu 11 Pro, tak také iPhonu 11 Pro Max. Po celkem osmi dopadech na zem z necelých dvou metrů a několika úhlů nedošlo k výraznějšímu poškození ani jednoho z testovaných modelů. První poškození se začalo objevovat až po dopadech ze tří metrů, kdy se prvně poškodil rámeček z nerezové oceli. Při druhém kole testování došlo při jednom z pádů k poškození displeje iPhonu 11 Pro a zároveň k poškození zad iPhonu 11 Pro Max. Rozhodně tedy stále záleží na tom, na jaký povrch iPhone spadne, a také hraje velikou roli štěstí. Na video od EverythingApplePro se můžete podívat níže.

Související články

Dnes nejčtenější

.