Zavřít reklamu

LG může začít slavit. Po měsících testování výroby OLED displejů se mu totiž podle čerstvých informací podařilo dnes konečně s Applem dohodnout na smlouvě, která mu zaručí výrobu části displejů pro iPhony a tím pádem i velmi slušné příjmy. Applu se pak tímto krokem podaří oslabil závislost na Samsungu, který je jeho primárním dodavatelem OLED displejů. Zajímavé však je, že ačkoliv obě strany dojednaly finální podmínky, LG se má stále potýkat s výrobními problémy.

Podle dostupných informací totiž není společnost schopna vyprodukovat více než 2 miliony panelů do konce letošního rok, což by mohlo být pro Apple problémem. Některá korejská média dokonce tvrdí, že je číslo ještě mnohem nižší a kalkulují jen se 400 tisíci kusy, které by mělo LG do konce roku Applu vyrobit. I to je však pravděpodobně Apple kvůli snaze odpoutat se alespoň částečně od Samsungu schopen přijmout. Dodávky LG by se totiž měly postupem času výrazně zlepšovat a závislost Applu na Samsungu tím pádem slábnout. Snahu snížit závislost na Samsungu dokládá i tvrzení korejských médií, že cena OLED displejů LG je prakticky stejná jako ta, kterou si účtuje Samsung. Kvůli finančním úsporám tak Apple spolupráci evidentně nenavazuje.

Obecně se dá situace s OLED displeji pro iPhony označit jako velmi zamotaná. V minulých měsících jsme totiž slyšeli spousty různých teorií o tom, jak si LG a Samsung dodávky pro nové iPhony rozdělí, ale ani jednu z nich nemůžeme stoprocentně potvrdit. Jisti si tak můžeme být maximálně v tom, že se pod Samsungem coby hlavním dodavatelem OLED displejů pro iPhony začíná kymácet židle. Zda z ní však spadne brzy nebo až za pár let ukáže až čas.

iphone-xs-max-2

Související články

Dnes nejčtenější

.