Zavřít reklamu

Otec spoločností Tesla, SpaceX alebo The Boring Company nedávno načal veľmi zaujímavú tému, ktorú určite ocenia nielen fanúšikovia známeho producenta elektromobilov, ale aj nadšenci jablčných zariadení. Práve spoločnosť Apple sa tentokrát ocitla v línii paľby známeho vizionára a filantropa Elona Muska. Ten je známy nielen svojimi kontroverznými výstupmi v štýle pútavých, no nie veľmi korektných tweetov, vyhlásení alebo navonok nesplniteľných plánov, podľa ktorých by sa jeho spoločnosti mali už do niekoľkých rokov stať hlavným epicentrom technologického priemyslu a rôznych inovácií. Musk je známy tým, že je nadšencom produktov svojho suseda z kalifornského Silicon Valley. Podľa jeho slov sa však firma čoraz viac vzďaľuje od svojej pôvodnej myšlienky.

Existuje len málo produktov, z ktorých sa tešíte aj niekoľko mesiacov či rokov potom, ako si ich zaobstaráte. Rovnaký uhol pohľadu zaujal na túto problematiku aj Elon Musk. „V dnešnej dobe nenájdeme veľa zariadení, ktoré vás spravia šťastnejšími v tom pravom zmysle slova. Po veľmi dlhý čas bol ikonou tejto definície Apple. Stále si myslím, že táto firma vyrába naozaj skvelé produkty, no niekdajšie čaro sa v určitej miere vytratilo. Sám stále používam iPhone a niekoľko iných zariadení, no v poslednom čase sa nejedná o produkty, ktoré doslova vyrazia ľuďom dych,“ podotýka Elon Musk.

Tesla sa aj naďalej snaží zvyšovať počty vyrobených vozidiel, čo sa nedávno odrazilo na prvom veľkom vykázanom zisku. 

„Ak to takto bude pokračovať aj naďalej, nemyslím si, že ľudia sa budú hnať do predajní po čerstvo predstavené iPhony tak, ako tomu bolo doteraz. S Teslou sa chceme zaslúžiť o výrobu produktov, u ktorých toto čaro nevyprchá a ľudia sa z nich budú tešiť neustále,“ uzavrel Musk. Skutočnosť, že aj tieto dve firmy, ktoré v rámci produkcie spolu nemajú takmer nič spoločné a aj napriek tomu sa na seba veľmi podobajú v spojitosti s hlavnou myšlienkou je neuveriteľná. Nie je preto žiadnou výnimkou, že niektorí z pracovníkov Applu sa rozhodli prejsť práve do Tesly alebo naopak. Elektromobily a smartfóny či tablety sa samozrejme nedajú porovnávať, no aj napriek tomu majú k sebe títo dvaja technologickí giganti veľmi blízko.

Elon Musk

Související články

Dnes nejčtenější

.