Zavřít reklamu

Známe to všichni. Je teplý letní večer, sedíme si s přáteli s dobře vychlazenou dvanáctkou u grilu, dobrá nálada je cítit ve vzduchu a všude panuje opojný klid. Když zakrojíte svoji první ogrilovanou kotletu, proběhne vám hlavou myšlenka, že lépe se snad mít už ani nemůžete. V tu chvíli vám však kolem ucha prosviští nepřítel vydávající nepříjemné bzučení. Na to sice po chvíli zapomenete, připomene se vám však svěděním kůže o něco později. Ano, řeč je samozřejmě o komárech. A právě s tímto nepříjemným hmyzem se rozhodli zatočit inženýři z LG.

Co si budeme nalhávat. Poté, co se LG před pár lety hřálo na paprscích slávy, se pomaloučku odsunulo do pozadí a zas tak moc o něm už neslýcháme. To se však rozhodla značka změnit a do svého portfolia klasických smartphonů zařadila něco, čím se ji zaujmout bezesporu podařilo.

Jejich telefon LG K7i se sice zprvu tváří jako klasický smartphone, který vás ničím nepřekvapí. Když se na něj však podíváte důkladněji, naleznete na něm opravdu zajímavou vychytávku. A protože jsem vám v úvodním odstavci slíbil účinný návod na to, jak se vypořádat s komáry, netýká se vychytávka ničeho menšího. Telefon totiž dostal do kolébky ultrazvukový odpuzovač hmyzu.

Tato technologie není ve světě sice žádnou novinkou, ve světě smartphonů se však objevuje poprvé. Je to možná trochu zvláštní. Telefon má velká část populace téměř pořád u sebe a využitelnost odpuzovače tak bude opravdu velká, což se nedá říci o různých odpuzovačích do zásuvek, které sice využijete skvěle také, na výletě či u ohně si je však prostě nezapojíte. Výrobce navíc tvrdí, že je odpuzovač umístěný v telefonu opravdu výkonný a dokáže odpudit více než 70 % okřídlených nepřátel. Zainteresovaní vědci jsou však k tomuto tvrzení skeptičtí a tvrdí, že je značně přehnané. Podle nich totiž komáry ultrazvuk vůbec neodpuzuje.

Hardwarově průměrný

Pokud byste však o takto vychytaného telefonu čekali našlapaný hardware, budete zklamaní. Inženýři v LG totiž vsadili spíše na klasiku a do telefonu vložili čtyřjádrový procesor se 2 GB RAM paměti, 5” displej s rozlišením 854 x 480, WiFi, slot na paměťové karty, bluetooth a LTE anténu. Je tedy jasné, že na běžné používání vystačí, zázraky vám však na počkání nevyčaruje. I tak si však své zákazníky jistě najde.

Telefon se bude ze začátku prodávat pouze v Asii, která se s komáry a nemocemi, které přenáší, potýká v posledních letech opravdu hodně. Není však vyloučeno, že se telefonu, který vychází v přepočtu na nějaké tři tisíce, dočkáme i u nás.

Zdroj: arstechnica

Související články

Dnes nejčtenější