Zavřít reklamu

Udalosť Apple Keynote sa tentokrát niesla v podaní nových iPadov a Macov, pričom sme sa dočkali naozaj podarených oznámení v súvislosti s vylepšenou škálou obľúbených produktov. Okrem nových počítačov a tabletov však Apple zahral aj do kariet potenciálnych záujemcov o nové Macbooky Pro. Tie sa už čoskoro dočkajú výrazného zlepšenia v spojitosti s grafickými schopnosťami. Na trhu sa objaví nový Macbook Pro s vylepšenou grafikou Radeon Pro Vega, ktorá výrazne zrýchli výkon a grafické predispozície jablčných počítačov. Grafici sa tak môžu naplno odviazať pri využívaní rýchlejšieho výkonu, ktorý poslúži napríklad na prácu s 3D dizajnom alebo oveľa efektívnejšie editovanie videí.

Grafický update sa však bude týkať iba najvyššej rady 15“ Macbookov Pro, takže si za beštiálny výkon poriadne priplatíme. Cenovky ani presného dátumu príchodu sme sa bohužiaľ nedočkali. Tieto informácie spolu s ďalšími detailnými špecifikáciami by mali prísť už čoskoro. Jedná sa o prvé použitie Radeon Pro Vega v Macbookoch, čo predstavuje významný posun v grafických možnostiach rady Pro. Doteraz bola podobná technológia použitá v pripade iMacu Pro, ktorý úraduje na poli grafických strojov ako jeden z najrýchlejších počítačov v porovnaní s konkurenčnými nástrojmi.

„Spoločnosť Apple dnes oznámila nové možnosti grafickej karty pre portfólio rady Macbookov. Tie prinesú po prvý raz výkonnú grafiku Radeon Pro Vega na MacBooky Pro. Tieto nové grafické možnosti poskytujú až o 60% rýchlejší grafický výkon pre tie najnáročnejšie úpravy videa, 3D dizajn a ďalšie dostupné funkcie,“ uvádza Apple vo svojom oznámení. O presnom príchode, ako aj o cenovke pripravovanej rady Macbookov Pro vás budeme informovať. Nepremeškajte naše články týkajúce sa čerstvo predstavených produktov, ktoré zavítajú na pulty obchodov už o niekoľko dní.

Macbooky
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější