Zavřít reklamu

Ahoj Apple,

snad se neurazíš, že ti po všech těch letech co to spolu táhneme budu tykat. Je tomu šest let co jsme ti psal naposledy a ty si jistě na můj Dopis pro Apple ještě vzpomínáš. Tentokrát mám však na srdci něco jiného než před lety, něco pro mě osobně mnohem důležitějšího. Víš zvykl jsem si na to, že si rok, co rok budu kupovat nový iPhone a je to zkrátka koloběh, který mi vůbec nevadí. Zvykl jsme si že lidé okolo mě rok co rok mění své Apple Watch a pořád se smějí tomu, že nosím Garminy. Vůbec mi to nevadí a chápu že z toho máš miliardové zisky, které nutně potřebuješ. Poslední dobou mám však pocit, že je potřebuješ pouze na vývoj produktů, které dokážeš rok, co rok vylepšovat a předhazovat je lidem s vidinou toho, že rok, co rok půjdou a koupí si je. Jak jsem řekl, kupovat každoročně nový telefon nebo hodinky nepovažuji za nic špatného, jen bych za to od tebe něco chtěl.

Nešlo by prosím část těch miliard věnovat na to, aby vzal nějaký displej od LG, Samsungu nebo kohokoli jiného a zabalil je do hliníku, přidal jablíčko a prodal mi jej? Nechci od tebe 8K displej s nejlepšími barvami na světě a navíc ruku na srdce, niky jsi nedělal nejlepší displeje na světě, ale alespoň jsi je dělal. Nešlo by nezrušit divizi věnující se AirPortům? Víš sám moc dobře, že jsem si kdykoli za ty roky mohl jít koupit lepší router než AirPort, dokonce o několik tříd výkonnější. Já však miluju tu utilitku, miluju to logo a miluju ten AirPort od tebe, tak proč už se ho nikdy nedočkám?

Proč proboha lidem prodáváš 4 roky starý počítač? Osobně bych si nekoupil čtyři roky starý model auta, natož pak počítače. Proč si uživatelé nemohou na desktopu vychutnat touchbar na klávesnici? Je podle tebe Magic mouse skutečně nejlepší myší na světě, kterou už nelze nijak a ničím překonat? Proč se na to ptám? Protože příští rok to bude deset let od chvíle, kdy jsi ji představil a za těch deset let byla největší změna v tom, že lidé již nemusí měnit baterky, což zabralo zhruba dvacet vteřin, ale musí čekat dvě hodiny, než se jim nabije.

Chtěl bych abys mi udělal radost, mohl jsme používat tvé produkty napříč celou domácností. Chtěl bych mít možnost si jednou za rok jít udělat radost a koupit si jednou novou myšku, jindy nový router, jednou za pár let monitor a tak dále. Nechci si kupovat jen produkty, které ti rok, co rok přináší zisky buď z přímého prodeje nebo z iTunes store.

Mám pocit, že jsme přistoupili na tvou hru a rok co rok ti necháme dost peněz na to, abys mohl věnovat část z nich na vývoj nebo minimálně výrobu produktů, které zkrátka technologické společnosti vyrábějí, a to navzdory tomu, že je uživatelé nemění rok co rok. Občas totiž nejde jen o zisk, ale i o to potěšit fanoušky, ty kteří kupovali produkty předtím, než jsi světu ukázal nějaký iPhone, iPad nebo Apple Watch. Občas jde zkrátka o to nemít marži 50% na produktu, ale například jen 30%, ale vědět, že to lidé ocení. Vždyť přece uznej sám, ty takový milovník designu a minimalismu, že postavit vedle tvého iMacu router od Dellu a monitor od Samsungu není zrovna vrchol estetična.

Chtěl bych tě tedy po těch všech letech, po tom všem, co jsme spolu prožili poprosit o jediné. Zkus tu být i pro nás, skutečné fanoušky, skutečné milovníky tvého ekosystému a pro všechny, kteří tě celou tu dobu milují. A když už chceš být tou fashion značkou a Angela s Timem tě změnili k nepoznání, pak prosím pamatuj, že i Chanel vyrábí kabelky, které ženy nemění rok, co rok, ale mají je po celý svůj život a i tak je Chanel tou nejdražší a nejrespektovanější módní značkou na světě. Tak když už seš fashion, tak prosím buď Chanel.

S pozdravem Roman

AirPort Express MBP

Související články

Dnes nejčtenější

.