Zavřít reklamu

Máloco na instagramovém účtu udělá na sledující větší dojem, než selfie pořízená během nějaké extrémní okolnosti. Selfie na pokraji skály, na střeše mrakodrapu, během řízení automobilu nebo třeba u projíždějícího vlaku působí na první pohled šíleně, ovšem lajky posbírá. Ne vždy ale podobné touha po skvělé selfie dopadne pro člověka dobře. Podle BBC News zemřelo mezi lety 2011 až 2017 259 lidí. Nejčastější příčinou úmrtí byly dopravní nehody. Vysoko v žebříčku se ale umístila i úmrtí způsobená zvířaty, zásahem elektrickým proudem nebo pádem z vysokých budov. Během nedávného výbuchu sopky na Havaji dokonce tamní úřady zakázaly vstup do nebezpečných oblastí, neboť si turisté chtěli pořizovat selfie.

Velké problémy nadělala například nedávná exploze sopky na Havaji. Lidé si chodili fotit lávu tak blízko, až se octli v nebezpečí:

,,Selfie smrt je definována jako úmrtí při fotografování sebe samotného. Zpočátku jsme kvůli analýze vypracovali vyčerpávající výčet informací z novin, Wikipedie nebo z dat ministerstev příslušných zemí. Hledali jsme klíčová slova „selfie úmrtí, selfie nehoda, selfie smrt“ atp. Výsledky jsme porovnali s novinovými články a webovými odkazy. Údaje, které neodpovídaly, byly z průzkumu vyloučeny.“ stojí ve zprávě BBC.

Zároveň zpráva doporučuje, aby na místech úmrtí byla zřízeny zóny, ve kterých je zakázáno pořizovat selfie. Ovšem vzhledem k rozmanitosti míst úmrtí a mnohdy lidské hlouposti je tohle doporučení téměř neproveditelné. Lidé pracující na tomhle výzkumu se rovněž domnívají, že čislo 259 není konečné. Mnoho podobných událostí není hlášeno a lidé z BBC se v tomhle průzkumu orientovali pouze na zdroje, které byly v anglickém jazyce.

selfie-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.