Zavřít reklamu

LsA selfiesAno milé dámy, tento článek je jen a jen pro vás a i když jej píši já, věřte že pro rady jsme si byl u spousty kamarádek, které jsou selfie mánií doslova posedlé. Po důkladné analýze veškerých jejich odpovědí na mé otázky, nutnosti si s každou udělat alespoň jednu selfie zde máme tipy a triky, aby vaše fotografie vypadaly co nejlépe a byly jste hvězdou každé sociální sítě. Selfie je fenomén dnešní doby a nic si nedělejte z těch, kteří si z této mánie dělají legraci, pokud to nebudete přehánět, každý chlap se rozhodně rád podívá na pěknou ženu a je mu zcela jedno, zda se fotila sama nebo pózovala jako modelka někomu jinému. Pojďte se tedy podívat na to, jak udělat nejlepší selfie!

1. Světlo je základ
Samotné slovo fotografie pochází z latinského Photo – světlo a Graphie – malba, fotografie je tedy malování světlem a proto je světlo v případě jakékoli fotografie tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje výsledek. Vždy se fotografujte tak, aby vaše tvář byla otočena směrem ke slunci nebo jinému zdroji světla. Světlo musí být ve vašem čele, nikoli v zádech. Vyvarujte se příliš silnému zdroji světla, který může jednak způsobit takzvané „přepálení“ fotografie, ale také zdůrazní stíny a může zbytečně ubrat na vaší kráse milé dámy. Snažte se aby slunce nebo jiný zdroj světla byl trošku nad úrovní vašich očí, světlo tak rozjasní vaše rysy a změkčí je. Světlo dopadající na tvář ze spodu naopak rysy zvýrazní. Světlo by mělo být výrazné, ovšem měkké, pokud máte jemný závěs, klidně jej použijte a nefotografujte se přímo na slunci. V žádném případě nepoužívejte blesk, fotoaparát držíte příliš blízko obličeji na to, abyste mohla použít blesk.

2. Vždy fotografujte na výšku
Selfie je portrét a je jedno zda portrét fotíte sama nebo vás někdo fotí, portrét se fotí vždy na výšku a výjimky v podstatě neexistují, pokud to není nějaký významný umělecký záměr. Obličej má podlouhlý tvar a stejně tak by měla vypadat i jeho fotografie. Budete jednak vypadat štíhlejší a navíc zachytíte celou svoji tvář, krk a poprsí a nedáte zbytečně prostor okolí, které by odvádělo zrak od vás samotné.

selfie

3. Protáhněte ruku co to dá, ale nevyklubte si ramena
Selfie by neměla být jen fotografie samotné tváře, ale vás ideálně až kousek nad pas. Aby se z vás milé dámy vešlo do fotografie co nejvíce, natáhněte ruku co to jen jde, ale nesnažte se zbytečně vyklonit rameno tak abyste vypadaly nepřirozeně. Stačí když dáte ruku před sebe a nemusíte se hned vykloubit ramena, abyste fotografovaly z co největší dálky. Rozhodně však potěší, když není na fotografii skutečně od rohu do rohu jen a jen váš obličej ale je vidět i něco víc.

Biban Selfie

4. Vždy použijte zadní kameru
Je jedno jaký máte telefon, žádný telefon na současném trhu a iPhone není výjimkou, má vždy lepší fotoaparát na zadní straně. Přední fotoaparát nebo kamera slouží především pro vidoehovory a podobné záležitosti, nikoli na pořizování kvalitních fotografií. Zadní kamera také pravidelně nabízí větší množství nastavení než přední. U selfies je vhodné použít HDR, vypnout blesk a mít zapnutý automatický fokus neboli ostření. Vzhledem k tomu, že jde především o vás, nedoporučujeme používat filtry nebo podobné zkrášlovadla. Nějaká ta drobná retuš samozřejmě neuškodí a co si budeme nalhávat, děláte to každá, ale rozhodně neměňte barevný tón pleti nebo podobné záležitosti, pak to totiž již není selfie ale spíše kresba, což není to pravé ořechové.

1472072_547385762005381_1217719987_n

5. dávejte pozor na pozadí
Chápu že tu novou kolekci od Vuittona prostě musíte babám ukázat, ale prosím nedělejte to na selfies! Cokoli výrazné co je ve vašem okolí nebo pozadí je neskutečně rušivé a platí to i v případě, že se všude ve vašem okolí objevují loga světoznámých značek. Selfie je o vás, takže vyfoťte sebe a snažte se pozadí co nejvíc potlačit, foťte na neutrálním pozadí. Jedinou výjimkou jsou skutečně zajímavá místa, když se budete fotit před White House, je nesmysl se otočit tak aby nebyl vidět, v tom případě je dovoleno zachytit nejen krásu vašich našpulených rtů, ale také zajímavý objekt, u kterého právě stojíte.

6. Nepoužívejte zrcadlo!
Je skvělé že se všem chcete pochlubit jaký máte telefon, ale nezapomeňte na to, že pokud se fotíte v zrcadle, nikdy se nedíváte na fotografii ze stejného úhlu jako objektiv vašeho telefonu. Pokud se nastylujete před zrcadlem, díváte se sama na sebe nikoli v hledáčku/na displeji telefonu, ale v zrcadle a fotografii pak fotíte z jiného úhlu, než ze kterého vypadáte nejlépe. fotografie v koupelně navíc nejsou příliš lichotivé a je jedno zda máte vířivku a koupelnu za 3 miliony nebo panelák.

LsA Selfie

7. Zaměřte se jen na jednu část svého obličeje!
Ladie’s je super že jste se s těmi novými stíny od Naked naučili doslova zázraky, ale na Selfie dejte vždy vyniknout pouze jedné části svého obličeje. Pokud se zaměříte například na své rty, pak není potřeba příliš zdůrazňovat oči nebo další části obličeje a to stejné platí naopak. Nejedná se o večerní líčení, ale o selfie, kde vždy zvýrazněte pouze jedinou část obličeje a zbytečně to nepřehánějte s líčením. Pamatujte, že je lepší nemít žádný make-up než jej mít na tváři tolik, že byste s ním nahodili svůj dům. Na fotografii se snažte udělat zajímavý obličej a když musíte klidně vyšpulte rty, jednou za rok je to přípustné, jednou za hodinu je to nesmysl. Nejlepší selfie vznikají tak, že zkrátka vezmete telefon a vyfotíte se, nesnažte se příliš stajlovat, ale zkrátka když se cítíte dobře a máte chuť udělat si fotku, tak ji udělejte!

  • Mimochodem, pokud vás Selfie focení skutečně baví, určitě vyzkoušejte Selfie Stick!

10867035_733752866702002_748348497_n

*Veškeré fotografie v článku pochází od mé kamarádky Bibianky a jsou samozřejmě použity s jejím svolením.

Dnes nejčtenější

.