Zavřít reklamu

Včera odstartovaly v České republice prodeje nových iPhonů XS, XS Max a Apple Watch Series 4, přičemž zvlášť ceny vyšších úložných variant obou iPhonů opět mnohým vyrazily dech. Nicméně i přestože jsou ceny telefonů vysoké, v jejich krabičkách nalezneme jen základní příslušenství. Pokud tedy chceme telefon co nejlépe ochránit nebo jej „jen“ využívat na maximum, musíme sáhnout do peněženky pro další peníze. Co vše je ale vlastně dobré k telefonu dokoupit?

Kvalitní ochrana je základ

Jestli chcete svůj nový iPhone XS či XS Max ušetřit všech škrábanců, základem je koupě obalu. Těch je naštěstí na českém internetu opravdu plno, takže si můžete vybrat ze skutečně široké škály. Ať už sáhnete po tenkém černém krytu Spigen Liquid Air Black pro iPhone XS či po některém ze silikonovém originálním krytu pro iPhone XS Max, určitě litovat nebudete. Kryt je z velké části hlavně záležitostí vkusu, funkčnost je však většinou u valné většiny podobná.

Další věc, na které bych osobně rozhodně při koupi takto drahého telefonu nešetřil, je ochranné sklo. Za to bych vám podle vlastních zkušeností doporučil připlatit a zakoupit jej od nějaké ověřené značky. Těch je ale naštěstí na trhu poměrně velké množství, takže je skutečně z čeho vybírat. V nabídce totiž naleznete jak skla čistě průhledná, tak i skla s různě barevnými rámečky nebo dokonce s určitým stupněm zakřivení, které může chránit displej telefonu i z boku. Pro menší 5,8″ model lze využít sklo FIXED 3D Full-Cover za necelých 500 korun, větší 6,5″ iPhone XS Max pak ochraňte třeba sklem CELLY 2,5D Full Glass za slušných 499 korun.

Využijte možnosti nabíjení naplno

Ochranu tedy máme zdárně za sebou, tak proč neskočit rovnou na vychytávky, díky kterým využijete potenciál iPhonu XS či XS Max na maximum. Jednou z nich je bezesporu možnost bezdrátového nabíjení, které by mělo být podle slov Applu rychlejší než u loňských iPhonů 8, 8 Plus a X a to i v případě, že budete nové iPhony nabíjet na „starých“ bezdrátových nabíječkách využívaných pro nabíjení loňských modelů. Díky podpoře Qi není naštěstí s výběrem bezdrátové nabíječky téměř žádný problém, jelikož je tento standard ve světě bezdrátového nabíjení nejrozšířenější. Speciální článek o bezdrátových nabíječkách jsme pro vás přichystali před pár dny, takže se můžete při pořizování inspirovat v něm. Zde se tak zmíníme alespoň o bezdrátové nabíječce Belkin Boost Up, kterou jsme měli na recenzi i v naší redakci a nemohli jsme si ji vynachválit. Její recenzi si můžete přečíst zde. Pokud pak nechcete zaplatit za nabíječku téměř 2000 korun, levnější alternativou pro vás může být třeba Belkin Qi Wireless Charging Pad za 590 korun. Váš telefon sice nabije o něco pomaleji, službu udělá i tak skvělou.

Pokud je pro vás ale bezdrátové nabíjení kvůli delšímu trvání otrava, využijte na vašem iPhonu takzvané rychlonabíjení. To váš telefon nabije podstatně rychleji, potřebujete k němu však speciální nabíječku. Ta jde za poměrně slušnou cenu poskládat například z nabíječky pro MacBook a speciálního kabelu. 30W USB-C adaptér od Applu, kterým se běžně nabíjí MacBooky, seženete za 1590 korun. USB-C/Lightning kabel, kterým svůj iPhone nabijete, pak seženete podle délky od 774 korun až do 1090 korun. Ve finále vás tak nabíječka vyjde na 2364 korun. To je sice poměrně velká cifra, za nabití z 0 % na 50 % za 30 minut však rozhodně stojí.

Hudba přes kabely? Jde to i bez nich

Když už se snažíme zmapovat veškeré příslušenství, díky kterému byste mohli využívat svůj iPhone XS či XS Max na maximum, neměli bychom rozhodně zapomínat ani na hudbu, respektive sluchátka. Apple sice do krabičky přibaluje klasické EarPods s Lightning koncovkou, co když ale právě tento typ sluchátek ve vašich uších nedrží a vy si potřebujete přes klasický 3,5 mm jack do iPhonu “píchnout” svá osvědčená? Letošek je v tomto ohledu lehce problémový. Zatímco v minulých letech Apple do krabiček adaptér Lightning – 3,5 mm jack přibaloval, letos jej v krabičkách nenalezneme. Naštěstí ale nestojí příliš mnoho peněz. Na Alze za něj zaplatíte například 262 korun. 

Nejlepší variantou pro poslech hudby z iPhonu je pak bezesporu pořízení bezdrátových sluchátek. Jejich ceny se pohybují skutečně v širokém spektru a každému mohou sedět zcela jiné typy. Pokud ale máte uši kompatibilní s tvarem sluchátek od Applu, určitě se vyplatí zakoupit AirPods. Ty velmi dobře hrají, potěší vás ale i svou výdrží a perfektní spárovatelností s vaším jablečným ekosystémem. Milovníci klasických náhlavních sluchátek by pak mohli ocenit ty od Beats, které jsou ve světě též vychvalovány do nebes za velmi dobrý zvuk a zpracování. Ceny obou typů sluchátek jsou sice poměrně vysoké, ani u jednoho z nich se ale při nákupu nespálíte.

Jak můžete sami vidět, koupí nového iPhonu utrácení rozhodně nekončí a pokud chcete jeho potenciál využít co nejvíc to jen lze, je potřeba vytáhnout z kapsy dalších pár stokorun či tisícikorun. Na druhou stranu, za klid, který budete po pořízení tvrzeného skla a krytu mít, či komfort při poslechu hudby nebo velmi rychle dobitém iPhonu se to určitě vyplatí. Pokud navíc budete sahat po levnějších alternativách příslušenství, kterých naleznete na trhu poměrně dost, žádná obří investice vás nečeká.

iphone xs fb

Související články

Dnes nejčtenější

.