Zavřít reklamu

Jednou z největších novinek, kterých se uživatelé iPhonů po letech dočkali v případě nových modelů iPhone 8 a iPhone X je bezdrátové nabíjení. Pokud jej chcete využívat musíte použít speciální nabíječku a Apple tu svou ani půl roku od chvíle kdy ji představil nedokázal uvést na trh, a tak jsou uživatelé odkázáni na řešení třetích stran. Mezi ty nejlepší, alespoň podle Applu patří dvě, a to buď Belkin Boost Up pro kterou jsem se rozhodl já nebo Mophie Charging base, což je v podstatě ta stejná nabíječka jen v jiné barvě.

Mophie je elegantní bílá nabíječka vybavena malou zeleně svítí LED diodou, která vás informuje o tom, zda se telefon nabíjí. Celá nabíječka je poměrně minimalistická a v tom duchu je řešená také LED dioda, která je sice vidět, ale nevyzařuje světlo nad povrch nabíječky a v noci vás tak nijak neruší ani když ji máte na nočním stolku. Samotná nabíječka pak splňuje veškeré nejmodernější standardy bezdrátového nabíjení, mezi které patří technologie Qi, nabíjení příkonem 7,5W a v neposlední řadě pak také možnost nabíjet telefon přes obaly silné až 3 mm. Z vlastní zkušenosti však mohu říci, že nabíjení není problém ani přes o něco silnější obal Gucci, z velmi kvalitní kůže.

Boost up

Zásadní věcí u této nabíječky je fakt, že součástí balení je kromě nabíječky také dostatečně silný napájecí adaptér, pomocí kterého je do nabíječky dodáván dostatek energie, aby mohla nabídnout iPhonu příkon 7,5W. Mnoho nabíječek totiž v balení adaptér neobsahuje a lidé kteří k ní připojí adaptér z iPhonu jsou často nešťastni z extrémně pomalého nebo žádného nabíjení. Problém je však v tom, že nabíječka při bezdrátovém nabíjení generuje oproti klasickému kabelovému nabíjení ztráty, proto potřebujete dodávat více než 5 W, aby nabíjení správně fungovalo. Zde je součástí Belkin Boost Up kompletní řešení, které stačí vybalit z krabičky, zapojit a okamžitě máte jistotu, že nabíjíte pomocí 7,5W.

Nabíjení je tedy rychlejší než s použitím adaptéru, který Apple dodává v balení ke svým iPhonům. Ten totiž generuje příkon pouze 5 W, takže jednak budete nabíjet bezdrátově, a navíc rychleji než se standardní nabíječkou. Na druhou stranu jste za pomocí nabíječky pro iPad nebo dokonce MacBook schopni nabíjet telefon ještě výrazně rychleji, takže pokud chcete skutečně nejrychlejší možné nabíjení telefonu, musíte použít nejsilnější nabíječku na MacBook, což Apple stále udává jako bezpečné nabíjení pro iPhone a přímo na svých stránkách uvádí kompatibilitu.

Je otázka, zda je bezdrátové nabíjení skutečně pro vás. Osobně jsem totiž zjistil, že je perfektní, když jej mám v autě a telefon zkrátka hodím do přihrádky a začne se nabíjet. Ovšem doma je to trošku něco jiného, protože čas od času chcete na telefonu napsat sms, zavolat si nebo něco udělat i během nabíjení a to s bezdrátovou nabíječkou zkrátka není možné nebo jen velmi obtížně. Samozřejmě můžete argumentovat tím, že je bezdrátová nabíječka pohodlnější, ovšem je otázka v čem je pohodlnější. Pokud telefon vždy zvednete abyste mohli například napsat sms a poté jej položíte zpět na podložku, pak je to skutečně pohodlnější, ovšem během vaší činnosti se mobil nenabíjí. Na druhou stranu většina lidí má dostatečně dlouhé nabíjecí kabely na to, aby mohla s telefonem pohodlně pracovat i během chvil kdy se nabíjí. Nemyslím si, že bych dokázal říci zda je nebo není bezdrátové nabíjení výhodou, záleží totiž jen na vás a na vašem stylu používání telefonu, zda se vám bezdrátová nabíječka bude hodit nebo ne. Je určitě super, že Apple v iPhonu bezdrátové nabíjení po letech začal nabízet a v autě jej považuji za naprosto dokonalou věc, ale jinak je to jen a jen na vás.

Belkin Boost up

Pokud jste se rozhodli že chcete bezdrátovou nabíječku a nechce se vám čekat na řešení od Applu, které by navíc mělo stát dle prozatím dostupných informací zhruba trojnásobek ceny nabíječky od Belkinu, pak není co řešit a jděte do Belkin Boost Up nebo do řešení od Mophie. Obě nabíječky jsou těmi jedinými, které Apple nabízí ve svých kamenných prodejnách Apple Store a je vidět že ví moc dobře proč. Nabízí totiž nejrychlejší dostupné bezdrátové nabíjení pro váš iPhone bez toho, aniž byste museli řešit jaký použijete adaptér. Vypadají dobře a nabízí zkrátka vše, co má bezdrátová nabíječka splňovat, navíc obě dvě řešení dokáží nabíjet i přes kryty, což je velmi důležité. Jestli tedy chcete kvalitní, rychlou bezdrátovou nabíječku, pak bych se na vašem místě stejně jako jsem to udělal já rozhodoval mezi řešením od Belkinu a Mophie. Když jsem se ptal prodejce v Apple Store na rozdíl mezi těmito dvěma nabíječkami odpověděl jednoduše: „one is black and one is white“. Záleží tedy čistě na tom, zda upřednostníte černou nebo bílou barvu.

Belkin Boost up

Související články

Dnes nejčtenější

.