Zavřít reklamu

Nájezdy zlodějů na americké Apple Story zatím stále neslábne. Jeden z posledních se odehrál o tomto víkendu v Palo Altu a to dokonce hned dvakrát v rozmezí zhruba dvanácti hodin. Zajímavé je, že přesně tento Apple Store navštívil v pátek, kdy Apple spustil prodeje nových iPhonů i Apple Watch, sám Tim Cook. Jen den poté už si z něj odnášeli zloději produkty Applu za desetitisíce dolarů. 

První návštěvu si zločinci naplánovali na sobotu na 19. hodinu večerní, kdy do Apple Storu vtrhli v osmičlenné skupině a odnesli z něj iPhony v hodnotě 57 tisíc dolarů. Ihned po běsnění naskákali do několika přistavených vozidel a se svým lupem ujeli. Další nezvaná návštěva pak do Apple Storu dorazila zřejmě někdy v noci v sobotu či brzy ráno v neděli. V 5:50 v neděli si totiž kolemjdoucí všimli, že jsou skleněné dveře Apple Storu rozbité, načež zalarmovali policii. Ta poté prozradila, že z obchodu zmizely další produkty za zhruba 50 tisíc dolarů. I tentokrát se jednalo především o iPhony a iPady. 

Nájezdy zlodějů jsou většinou velmi rychlé a přímočaré: 

Policie zatím žádné pachatele neidentifikovala a ani nezatkla žádné podezřele. V tuto chvíli je tak nejasné, zda spolu obě loupeže jakýmkoliv způsobem souvisí. Tak či tak je ale už teď jasné, že z telefonů zločinci zbohatnou tak maximálně při prodeji náhradních dílů. Demo verze, které z Apple Storu po desítkách odnášeli, jsou totiž vybaveny speciálním softwarem, který telefon v případě vzdálení se od WiFi Apple Storu zablokuje. Jedinou možností, jak takový telefon zpeněžit, je pak už “jen” prodej na náhradní díly.

Apple Store Palo Alto

Související články

Dnes nejčtenější

.