Zavřít reklamu

Když se před nedávnem podařila v Kalifornii zadržet skupina zlodějů, kteří vykrádali Apple Story, mnozí si mysleli, že tím “vykrádací” mánie, která v kalifornský Apple Storech již nějakou dobu trvá, skončí. Opak je ale bohužel pravdou. Nájezdy zlodějů na obchody totiž neustále pokračují a to i přesto, že se čas od času podaří návštěvníkům obchodních center či ochrance některé zločince polapit. 

Poslední incident se stal v jednom z kalifornských Apple Storů teprve včera, přičemž jeho velká část se podařila natočit návštěvníkům obchodního centra na telefon. Krádež probíhala podle dostupných informací zcela standardním způsobem. Do obchodu v Santa Rosa vběhlo několik mužů v džínách a mikinách s kapucí, které měli na hlavě, za začali zběsile brát vše, co jim přišlo pod ruce. Po pár vteřinách, kdy již měli plné náruče iPhonů, se banda dala na útěk. Jeden z členů gangu se ale podařil s přičiněním jednoho z návštěvníků centra zadržet. 

Na videa z krádeže se můžete podívat zde: 

Zajímavé je, že se tento obchod stal terčem zlodějů již podruhé v krátkém časovém horizontu. Podobný incident se v něm totiž odehrál i na konci srpna, kdy z něj zloději odnesli zboží za zhruba 35 tisíc dolarů. Hodnota zboží, které ukradli včera, však ještě vyčíslena nebyla. 

V pátek spustil Apple prodeje nových iPhonů a Apple Watch. Je možné, že šli zloději právě po nich:

Poměrně bezradní jsou podle dostupných informací i policisté. Ti totiž i po mnoha nájezdech zlodějů stále neví, kolik skupin tyto činy praktikuje a ani to, zda jsou mezi sebou nějak propojeny. Nicméně vzhledem k četnosti podobných incidentů se dají brzy očekávat ze strany policie razantnější kroky, které by mohly podobným činům zamezit. 

robbed-apple-store-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.