Zavřít reklamu

Nedávny Apple Keynote nám priniesol množstvo informácií orientovaných predovšetkým na dvojicu produktov v podobe nových iPhonov a hodiniek Apple Watch. Čím však Apple prekvapil, bol výstup Todda Howarda z renomovaného štúdia Bethesda Softworks, pričom sme sa dočkali nových ukážok hry The Elder Scrolls: Blades spustenej na novom iPhone XS. Prezentácia úctyhodného výkonu nového jablčných telefónov sa však venovala aj fenoménu rozšírenej reality. V tejto súvislosti sme sa dočkali priamej ukážky toho, čo dokáže systém ARKit, ktorý je doslova revolučnou technológiou v rámci rozšírenej reality na platforme mobilných teledónov. Na pódiu sme totiž mohli sledovať priamy prenos zaujímavého počinu AR Arcade z dielne Directive Games, pomocou ktorého vdýchneme život retro arkádovým titulom.

Retro arkády vo vašej obývačke

Napriek tomu, že spomínaný Blades od Bethesdy predstavuje jeden z najočakávanejších titulov pre mobilné telefóny, podstatne viac sme sa o ňom dozvedeli už počas konferencie E3. AR Arcade na druhú stranu predstavuje úplne iný zážitok, prostredníctvom ktorého zmeníme našu obývačku, alebo hocaké prostredie na ultimátnu arkádovú hernňu v retro štýle. Prvou hrou, ktorá bola pre AR Arcade ohlásená je ikonická Galaga z roku 1981. Vďaka technologickým mágom v Apple, ktorí majú na starosti vývoj systému ARKit, si tohoto herného veterána budeme môcť užiť na úplne novej generácii iPhonov.

Vďaka AR Arcade si budeme môcť vychutnať nejeden ikonický arkádový titul z minulého storočia.

Ako tomu už býva zvykom pri predstavovaní hier na pódiu počas Apple Keynote, samotný gameplay bol prezentovaný v reálnom čase skutočnými hráčmi/tvorcami. priebeh hry je jednoduchý. Pomocou objektívu na vašom telefóne snímate objekty rozšírenej reality a súťažíte s ostatnými hráčmi. Klasická arkádovka ponúkne epické boss fighty, ako aj taktickú kooperáciu so spoluhráčmi na virtuálnej hernej ploche. Directive Games je okrem nadchádzajúceho počinu tiež autorom AR hry s názvom The Machines. Ak sa vám táto hra zdá povedomá, je to možno preto, že sa s ňou tvorcovia pochválili rovnako počas konferencie Keynote, ktorá prebiehala minulý rok.

Napriek tomu, že sa jedná o veľmi sympatickú myšlienku s nádherným spracovaním, pobehovanie okolo stola so svojimi priateľmi sa môže zdať trochu bizarné. Nevynášajme ale zbytočné posudky skôr, ako si hru vyskúšame na vlastnej koži. Directive Games tiež poznamenalo, že séria arkádových hier, ktorú otvorí ikonická Galaga sa bude postupne rozširovať, preto sa dočkáme aj iných legendárnych titulov. AR Arcade sa objaví vo virtuálnych knižniciach iPhonov ešte tento rok, preto sa máme na čo tešiť.

AR

Související články

Dnes nejčtenější

.