Zavřít reklamu

Ačkoliv zraky valné většiny z nás směřují k večernímu představení nových iPhonů a dalších produktů z dílny Applu, věhlasný analytik Ming-Chi Kuo už hledí o poznání dále. Ve své nové zprávě pro investory totiž prozradil pár zajímavých detailů o zadním fotoaparátu pro iPhony, které nám Apple ukáže příští rok.

V minulosti se již objevily spekulace o tom, že by mohl Apple využít technologii TrueDepth (čili infračervený hloubkový systém), který je nyní využíván pro rozpoznávání uživatele skrze Face ID, i pro zadní fotoaparáty, čímž by jejich schopnosti posunul opět o pořádný krok vpřed (například pro AR). Podle Kua nám však toto vylepšení iPhony v příštím roce nenabídnou. Jedná se totiž o poměrně složitou technologii, který není nejspíš ještě uzpůsobena pro použití v zadním fotoaparátu v takovém formátu, jaký by Apple potřeboval. Krom toho je pak prý podle Kua Apple přesvědčen o tom, že například režim Portért, který by mohl být právě pomocí TrueDepth vylepšen, už nyní dosahuje velkých kvalit a tudíž není nutné s jeho upgradem příliš spěchat. To samé se pak dá říci i o rozšířené realitě a její kvalitě, která je díky fotoaparátům iPhonů na velmi dobré úrovni. Apple tak raději implementaci této technologie pozdrží a následně ji světu představí přesně v takové formě, kterou si představoval. 

Příští rok by mohl přinést takovéto řešení fotoaparátu: 

Ačkoliv Kuo ve své poznámce nic víc neprozradil, příští rok by mohl být po stránce zadních fotoaparátu skutečně velmi zajímavý. Spekuluje se totiž o tom, že nám Apple přinese iPhone hned se třemi objektivy, díky čemuž by měl být schopen zachytit perfektní snímky i v horších světelných podmínkách. S podobným řešením přišel před nějakým časem konkurenční Huawei u modelu P20 Pro a nutno přiznat, že jeho fotky jsou za šera skutečně fenomenální. Je tedy jasné, že se Apple bude chtít v tomto konkurenci minimálně vyrovnat a brzy přijde s vlastním řešením.

iphone x plus fb

Související články

Dnes nejčtenější

.