Zavřít reklamu

Apple včerejším představením iPhonů nejednoho jablíčkáře zklamal. Už roky čekáme na nějakou převratnou novinku, která se ale ne a ne dostavit. I tak ale bude desítky milionů lidí, kteří si nejnovější iPhony koupí. Nedá se říct, že by nové modely byly zcela bez inovací. Pochopitelně narostl výkon díky čipu Apple A14 Bionic, který má ambice být nejvýkonnějším čipem na světě. IPhony se pochopitelně prodávají také díky skvělému fotoaparátu. Během včerejšího Apple Eventu společnost demonstrovala několik novinek fotoaparátu, hlavně pak Smart HDR 3 a noční režim, který se také dočkal mnohých vylepšení. Novinkou také je, že lze použít u ultraširokoúhlého objektivu a TrueDepth kamery. Pojďme se na specifikace fotoaparátu ale podívat podrobněji.

Specifikace fotoaparátu

I letos má řada Pro tři fotoaparáty (širokoúhlý, ultraširokoúhlý, a teleobjektiv, které opět mají všechny rozlišení 12 MPx. Podíváme-li se na ně blíže, tak ultraširokoúhlý fotoaparát má clonu f/2,4 a zvládne zabrat až 120° zorné pole. Širokoúhlý fotoaparát přichází s clonou f/1,6 a teleobjektiv s clonou f/2,0 pro iPhone 12 Pro a clonou f/2,2 pro iPhone 12 Pro Max. U zoomu je také několik rozdílů. IPhone 12 zvládá 2× přiblížení optickým zoomem, 2× oddálení optickým zoomem, 4× rozsah optického zoomu a až 10x digitální zoom. IPhone 12 Pro Max dokáže 2,5× přiblížení optickým zoomem, 2× oddálení optickým zoomem, 5× rozsah optického zoomu a až 12× digitální zoom.

Oba iPhony pak zvládnou portréty v nočním režimu díky LiDAR skeneru, portrétní režim s vylepšeným efektem bokeh a ovládáním hloubky ostrosti a portrétní nasvícení se šesti efekty (Přirozené světlo, Studiové světlo, Obrysové světlo, Jevištní reflektor, Černobílý jevištní reflektor, Černobílé high‑key světlo). Specifikací je ale daleko více, a to třeba dvojitá optická stabilizace obrazu (širokoúhlý objektiv a teleobjektiv), optická stabilizace obrazu s posuvem snímače (širokoúhlý fotoaparát iPhonu 12 Pro Max), pětičlenný objektiv (ultraširokoúhlý); šestičlenný objektiv (teleobjektiv); sedmičlenný objektiv (širokoúhlý).

Vylepšení se dočkal i blesk díky jasnějšímu True Tone blesku s pomalou synchronizací. Milovníci panoramatických fotek ocení možnost pořizovat je až s rozlišením 63 megapixelů. Bát se nemusíte ani lehkého pádu, neboť kryt objektivu je vyhotoven ze safírového krystalu, širokoúhlý fotoaparát nabídne 100% Focus Pixels. Noční režim, který se rovněž dočkal vylepšení, bude u obou modelů k dispozici na ultraširokoúhlém a širokoúhlém fotoaparátu. Je zde i technologie Deep Fusion (ultraširokoúhlý a širokoúhlý fotoaparát, fotoaparát s teleobjektivem), Smart HDR 3 s detekcí scény, Apple ProRAW, Fotky a Live Photos s širokým barevným rozsahem. Dále třeba korekce ultraširokoúhlého objektivu. K dispozici bude i vyspělá korekce červených očí, ukládání fotek s údajem o poloze a pochopitelně automatická stabilizace obrazu a sekvenční režim. Fotky se budou ukládat do formátů HEIF a JPEG. Novinkou iPhonů je pochopitelně LiDAR, tedy Light Detection and Ranging. Díky tomuto senzoru bude možné lépe měřit výšku postavy stejně tak jako kupříkladu místnost. LiDAR v podstatě vysílá paprsky a počítá, za jak dlouho se k němu vrátí. Využitelný bude například u rozšířené reality.

Vše jsou ale pouze specifikace na papíře. Daleko důležitější bude, jak iPhone bude skutečně fotit. Již příští pátek by se „pročko“ mělo dostat k prvním lidem. Jistě se tedy můžeme těšit na poctivé testy po všech směrech. Oslovil vás iPhone 12 Pro (Max)?

Dnes nejčtenější

.