Zavřít reklamu

Z pracovních nabídek se toho dá vyčíst mnoho. Během uplynulého týdnu Apple například zveřejnil nabídku práce na pozici „senior systems neuroscientist“. Česky by tato pozice mohla být popisována jako práce na neuronových sítích, které mohou být následně využity pro AI a strojové učení. Apple tak hledá experty, které posunou jeho AI na další úroveň. Tomu se ale vzhledem k obrovské konkurenci v tomto oboru nemůžeme divit.

Vhodný kandidát by měl mít alespoň 5 až 10 let zkušeností právě s navrhováním experimentů a zkoumáním neuronových reakcí při vnímání, poznávání či působení na daný objekt (lidský či zvířecí). Nový zaměstnanec bude úzce spolupracovat s vědci a inženýry napříč celým Applem. Zájem o studium neurovědy a mozku je dalším z požadavků pro všechny zájemce o tuto práci, což také dělá z této nabídky pro většinu lidí něco, co si nespojuje přímo s Applem, ale spíše se sci-fi filmy.

Siri je tu s námi už nějakou dobu, avšak kdo ví, kam se za pár let tato technologie posune.

O tom, že by tento nový pracovník měl pracovat na Siri, svědčí i to, že Apple již dříve vysvětloval, jak právě tato asistentka funguje na základě neuronové sítě a strojového učení. Apple se navíc neustále snaží o její vylepšování a nabízení nových funkcí. Zatím je stále tato technologie na svém počátku a bude tedy opravdu zajímavé sledovat, kam se za pár let posune. Kdo ví, třeba bude Siri nový Skynet.

siri iphone
Zdroj: apple.com
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější