Zavřít reklamu

Letošní podzimní Apple Keynote se blíží mílovými kroky. Předpokládá se, že na konferenci jablečná společnost představí kromě trojice smartphonů a dalších novinek také čtvrtou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Ty by se měly dočkat po letech první výrazné změny v designu, která přinese zhruba o 15 % větší displej. Toho Apple docílí zúžením rámečků, které jsou nyní kolem displeje vcelku široké. Díky kódům z bety watchOS 5 už je dokonce i jasno o tom, jaké rozlišení displej Apple Watch Series 4 přinese.

Je vcelku logické, že s každou další aktualizací se produkt stává lepším a lepším a právě Apple Watch by toho měly být parádním důkazem. Větší displej totiž umožní vývojářům daleko více možností k využití prostoru, což můžete výrazně ocenit například i u nových ciferníků, které Apple stoprocentně pro větší displej chystá. Ačkoliv se ale dočkáme většího displeje, rozměr hodinek by se zvětšit neměl a uživatelům by tím odpadla starost s nekompatibilitou řemínků předchozích generací.

Kromě změny velikosti by se ale displej Apple Watch Series 4 měl dočkat ještě jedné významné změny, která spočívá v rozlišení. V galerii se můžete podívat na rozdíl mezi staršími generacemi a novou sérií. Server 9to5Mac odhalil v nejnovější betaverzi operačního systému watchOS 5 indicie, naznačující, že rozlišení u 42mm verze jablečných chytrých hodinek by mělo činit 384 x 480 pixelů. U Apple Watch Series 3 se jedná o 312 x 390 pixelů. Rozlišení u 38mm verze server neodhalil, i zde se ale dá očekávat jisté vylepšení. Mezi další novinky, očekávané u čtvrté generace Apple Watch, patří například vylepšení funkce GPS, prodloužení životnosti baterie a přepracování fyzického bočního tlačítka a digitální korunky.

apple-watch-series-42
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější