Zavřít reklamu

Když se ve čtvrtek večer objevila na internetu fotografie chystaných Apple Watch Series 4, která podle tvrzení portálu 9to5mac unikla Applu, vyvolala doslova spoustu reakcí. Není se však příliš čemu divit. V minulosti totiž nebylo zvykem, že by se Applu podobné úniky stávaly. Vloni jsme sice věděli díky informacím z GM verze iOS 11 opravdu mnoho věcí o novinkách s dostatečným předstihem, předešlé roky ale byly na úniky spíše strohé. Apple Watch jsou navíc produktem, který se těší čím dál větší popularitě, což dokazuje především svými stále se zvyšujícími prodeji. A právě ty by mohla nová série ještě více rozdmýchat. Proč?

Z fotky lze vyčíst hned několik velmi zajímavých věcí. Tou první a možná nejzásadnější je větší displej. Toho přitom Apple docílil vcelku jednoduše díky zúžení rámečků, které jsou u předešlých verzí poměrně široké. Větší displej bude samozřejmě znamenat o poznání větší možnosti využití, přičemž tu první nám již Apple ukázal přímo na fotce. Díky většímu displeji se totiž na displej vejdou mimo jiné daleko sofistikovanější ciferníky s větším počtem komplikací. Jen na ciferníku, který svítí na displeji hodinek na fotografii, je jich k vidění hned osm, což je pro lidi, kteří potřebují mít na očích mnoho informací zároveň rozhodně velmi vítaný bonus. Větší displej je rovněž jako stvořený pro jednoduché procházení webu skrze WebKit, který dorazí spolu s watchOS 5. Díky němu bude možné na displeji hodinek procházet webové stránky.

Konečně haptika?

Krom displeje je velmi zajímavé i samotné kovové tělo hodinek. Při pohledu na něj nám je jasné minimálně to, že se dočkáme příchodu zlaté lesklé verze hodinek, která by mohla být vyrobena buď z leštěné oceli či opět ze zlata, na které Apple v minulosti již také vsadil. Velmi zajímavě pak vypadá i boční tlačítko pod digitální korunkou, které z hodinek téměř nevystupuje. Je tedy možné, že se naplní spekulace a klasické fyzické tlačítko nahradí tlačítko haptické, na které Apple vsadil například u iPhonů 7 či 8. Právě o příchodu této verze tlačítka se již v minulosti spekulovalo a potvrdily jej i některé patenty, které si Apple zaregistroval poměrně nedávno. Díky tomuto řešení by tak mohly být hodinky opět o něco více voděodolné. 

apple_watch_series_4_9to5mac

Jak to bude s LTE?

Mezi postranním tlačítkem a digitální korunkou můžete vidět otvor, který se u starších verzí Apple Watch nenachází. Je velmi pravděpodobné, že se v tomto případě jedná o další mikrofon, díky kterému by mohly být hovory přes hodinky opět o něco příjemnější a kvalitnější. Právě přidání dalšího mikrofonu by nám ale mohlo naznačit i to, že Apple u těchto hodinek počítá pouze s LTE verzí, u které by se další mikrofon díky možnosti fungování bez iPhonu poblíž určitě vyplatil. Jasně, u klasických hodinek využijete mikrofon taky. Vždy ale máte poblíž iPhone, po kterém lze v případě nouze sáhnout. Pokud jste ale vázáni jen na hodinky a iPhone poblíž nemáte, potřebujete mít jistotu, že bude vše naprosto dokonalé a právě tomu by se mohl Apple přidáním dalšího mikrofonu přiblížit. 

Výroba Apple Watch Series 4 jen ve verzi s LTE by dávala ze strany Applu smysl i z jiného důvodu. Dle včerejšího průzkumu totiž lidé upřednostňují před nejnovějšími Apple Watch modely starší kvůli cenové úspoře a po Apple Watch Series 3 sahají většinou jen v případě, že vyžadují LTE připojení. Apple by se tak mohl zkrátka a jednoduše zachovat tak, že v nabídce ponechá jednu generaci hodinek výhradně bez podpory LTE a druhou naopak výhradně s podporou LTE. Pokud by tomu tak ale skutečně bylo, otázkou je, jak by se Apple postavil k prodejům. Pokud by se totiž rozhodl, že Apple Watch Series 4 podporují LTE a tudíž má smysl jen prodej v zemích, kde operátoři podporují eSIM, nejspíš by nás v Čechách a na Slovensku příliš nepotěšil. Na podobné katastrofické scénáře je ale samozřejmě ještě příliš brzy.

Předpoklady se naplnily. Nové Apple Watch Series 4 se skutečně blíží konceptům, které nám designéři v minulých týdnech servírovali: 

Uniklá fotka nám již mnoho dalších detailů neprozrazuje. Digitální korunka totiž vypadá velmi podobně jako u předešlých modelů a i bílé řemínky, které jsou k hodinkám připevněny, odpovídají těm, na které jsme již zvyklí, což je skvělé zpráva. Mně osobně se navíc zdá, že jsou hodinky o něco málo tenčí, což však může způsobovat jen optická iluze pramenící ze zlaté barvy. Na zúžení těla bych nevsázel i z toho důvodu, že by mohlo přinést i zmenšení baterie, jejíž výdrž není ani nyní úplně ideální. Kdyby s ní tedy Apple nyní opět lehce nepohnul vzhůru či by jí dokonce o něco snížil, nejspíš by to od zákazníků pěkně schytal. Ale kdo ví. 

Obecně se ale dá o hodinkách říct, že vypadají vskutku parádně a kdo má design Apple Watch rád, bude je milovat stejně jako předešlé modely. Doufejme, že i po stránce vnitřností budou vypadat dobře parádně a Apple díky nim posune tuto produktovou řadu na zcela novou úroveň. Určitým “měničem hry” by se totiž rozhodně stát mohly. Zda tomu tak ale bude či nikoliv ukáže až čas. 

apple_watch_series_4_9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.