Zavřít reklamu

Přestože Apple Watch po jejich představení a prvních měsících života nikdo příliš nevěřil, postupem času se stal z tohoto produktu obrovský fenomén a suverénní vládce trhu s chytrými hodinkami. Ostatně, jeho 41% podíl na trhu je toho skvělým důkazem. Jeho hlavní konkurent, kterým je Fitbit, má totiž na trhu jen 21% podíl. I tak má ale Apple důvod ke starostem. 

Na nynější situaci na trhu se zaměřili analytici z Counterpoint Research, kteří krom podílů jednotlivých společností zjistili i další velmi zajímavou věc. Podle průzkumu se totiž těší obrovské prodejní oblibě především model Apple Watch Series 1, který je výrazně levnější, než stávající “trojky” v nabídce. Právě na cenu ale podle všeho zákazníci slyší nejvíce. Jen v Q2 2018 si prý devět z deseti zákazníků kupovalo právě model Series 1, což je opravdu výrazná převaha. 

Nové Apple Watch Series 3 bohužel netáhnou tak, jak Apple doufal: 

Apple Watch Series 3 mají sice lepší hardwarovou výbavu a jsou obecně rychlejší, svou vyšší cenu si ale před uživateli přesto úplně neobhájí. K jejich nákupu se proto podle výzkumu rozhodují jen ti, kteří vyžadují od hodinek LTE konektivitu, kterou právě tato řada u některých modelů ve vybraných státech nabízí. 

Otázkou zůstává, jak zahýbe prodeji Apple Watch představení čtvrté generace, která by se měla světu ukázat již za dva týdny. Podle včerejšího úniku fotky bychom se totiž měli konečně dočkat většího displeje, kterého Apple docílil výrazného zúžení rámečků. Těžko ale říci, zda by jen takovéto kosmetické vychytávky uživatele přesvědčily. Zvlášť v případě, že by si za ně Apple účtoval ještě více než za Apple Watch Series 3. Pokud by ale obliba u levnějšího modelu přetrvávala, mohlo by to znamenat problém, jelikož by se to logicky odrazilo na průměrné ceně za jedny prodané hodinky. Řešení by ale mohlo být velmi jednoduché – Apple Watch Series 1 zkrátka a dobře zaříznout. Zda tomu tak ale skutečně bude či ne si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Apple Watch apps FB

Související články

Dnes nejčtenější

.