Zavřít reklamu

O tom, že Apple připravuje vlastní televizi, se spekuluje už řadu let. V roce 2015 tu dokonce byly náznaky, že má Apple vyčleněný tým, který právě na tomto produktu pracuje. Momentálně to však vypadá, že je tento projekt minimálně pozastavený a vyvstává zde otázka, zda se vůbec někdy televize od Applu dočkáme.

Wall Street Journal v květnu 2015 zveřejnil zprávu, podle které se televize od Applu nedočkáme. Potvrzovala sice, že existoval tým, který se jí zabýval, ale ten už je rozpuštěn a s televizí se nadále nepočítá. Hlavním problémem byl nejspíše malý počet inovativních prvků, kterým by se Apple odlišil od konkurence. Navíc se od konceptu klasické televize čím dál více upouští a předpokládá se, že během následujících 10 let už nebude televize středobodem každého obývacího pokoje, jako tomu je nyní. Někteří analytici předpokládají velký rozmach virtuální a rozšířené reality, která právě televizory nahradí. Dalším důvodem může být Apple TV. Televizor má doma téměř každý a Apple TV nabízí uživatelům služby, které by obsahovala i televize od Applu. Její cena by jistě byla velmi vysoká a oproti Apple TV by, alespoň co se funkcí týče, nenabídla nic navíc.

Na druhou stranu, ne všichni jsou takto negativní a například Carl Icahn, který je významnou osobou na poli akciového trhu, v roce 2015 tvrdil, že Apple určitě svou televizi představí. A kromě ní i vlastní vozidlo. Podle jeho odhadů jsme se televize měli dočkat v roce 2016 a auta v roce 2020. S televizí to nedopadlo, ale to, že Apple pracuje na vlastním vozidle, je už takovým veřejným tajemstvím. Navíc v roce 2017 se na sociálních sítích objevilo několik fotek něčeho, co až nápadně připomínalo televizní obrazovku. A samozřejmě nechybělo klasické logo Applu. Co se s tímto prototypem stalo ale nikdo neví.

Uniklé obrázky iTV:

Samotný koncept klasické televize kritizoval několikrát i Tim Cook. Mluví o tom, že technologie kolem nás se posouvají každým dnem, ale televize je jako okno do minulosti. Celková myšlenka toho, že si v televizi musíte pustit nějaký pořad v daný čas a nemůžete si sami určit, kdy si pustíte oblíbený seriál, je dle něho již zastaralá a nutno podotknout, že v tomto ohledu má úplnou pravdu. Většina konzumentů filmů či seriálů má v dnešní době předplacené HBO Go či Netflix a je pouze na nich, kdy si pustí cokoliv z jejich nabídky. Z těchto vyjádření je tedy znát, že ani současný CEO Applu není fanouškem klasické televize a i tento fakt nahrává tomu, že se nakonec žádného podobného produktu od Applu nedočkáme.

Otázkou zůstává, zda budoucnost patří nějaké formě virtuální či rozšířené reality, nebo se místo klasických televizí budou prodávat pouze projektory či například nějaká holografická zařízení. Jaký je váš pohled na celou tuto situaci? Myslíte si, že se v horizontu příštích deseti let budou ještě prodávat televize v té podobě, jak je známe nyní?

itv
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější