Zavřít reklamu

Letné šialenstvo točiace sa okolo titulu Fortnite sa práve skončilo, no my tu pre vás máme ďalšie horúce novinky. Počas nedávnej akcie PAX West, kde sa štúdio Epic Games postaralo o turnaj tých najlepších hráčov hry Fortnite celého sveta, sme okrem heroických výkonov mohli byť svedkami aj niekoľkých oznámení. Epic si pre nás nachystal ďalšiu časovo obmedzenú udalosť, ktorá bude niesť názov „High Stakes“. Živé udalosti, limitované výzvy a bonusové dodatky nie sú vo svete videohier žiadnym nečakaným prvkom. Epic Games však prehlásilo, že sa bude jednať o najväčšiu udalosť akú kedy spustili a to už pri úspechoch extrémne známeho titulu je čo povedať. Čo teda môžeme od nadchádzajúceho eventu očakávať?

Témou tejto udalosti budú lúpeže, čo je pekne vidieť aj na úvodnom teasovacom obrázku. Okrem niekoľkých podobností s nedávnou narodeninovou udalosťou sa však dočkáme veľkého počtu nových dodatkov, čerstvých možností, kozmetických úprav a zbraní. High Stakes prinesie okrem iného aj nový herný mód, ktorý možno prirovnať k Thanos eventu na počesť filmu Avengers: Infinity War. Napriek tomu, že je informácií naozaj málo, môžeme vychádzať z vyhlásení Epicu na PAX West a priblížiť vám niekoľko vychytávok, ktoré už čoskoro dorazia do obľúbeného Battle Royale počinu.

Nový režim s názvom Getaway

Pravdepodobne najpútavejší prvok, ktorý pribudne v novom evente je úplne nový herný mód Getaway, v ktorom sa premeníte spolu so svojimi spoluhráčmi na prefíkaný zlodejský tím. Priebeh hry a aj samotný cieľ je veľmi jednoduchý. Jednotlivé tímy sa budú usilovať o ukradnutie a následné udržanie kryštálovej lamy. Tá sa bude nachádzať v trezore, ktorý je nutné odomknúť a následne z neho odniesť lamu do bezpečia únikového vozidla. Podobného typu herného módu sme sa ešte nedočkali, čo len a len dokazuje, že Fortnite môže stálou implementáciou nových režimov nielen udržiavat aktívnu komunitu, ale aj prilákať nových potenciálnych záujemcov.

Nový „háčik“ v podobe Grapple Gun

Ďalším príjemným dodatkom bude rozšírenie arzenálu o zbraň s názvom Grapple Gun. V tomto prípade tvorcovia zvolili tak trochu taktickejší krok upgradu hernej stránky titulu. Grapple Gun síce nebude spôsobovať zranenia vašim nepriateľom, no hravo vás dostane na ťažšie dostupné miesta a to behom sekundy. Pomocou spúšte vypustíte prísavku, ktorá je pripevnená pevným lanom ku konštrukcii zbrane a následne sa vytiahnete na vysokú budovu alebo rozostavanú štruktúru. Grapple Gun bude disponovať siedmimi nábojmi a bude zaberať jedno miesto v inventári podobne, ako v prípade klasických zbraní. Podľa vyjadrení zo strany Epic Games sa tejto novej vychytávky dočkáme ako v režime Getaway, tak aj v klasickom Battle Royale.

Výzvy, skiny a doplnky

Samozrejmosťou každej živej udalosti sú príslušné doplnky v podobe kozmetických predmetov pre vašu postavu. High Stakes nebude žiadnou výnimkou a preto aj v tomto evente narazíme na nové udalosti a doplnky pre herný charakter. Prvá výzva odmení hráčov 5 000XP bodmi skúseností za 10 odohratých zápasov v režime Getaway. Počet výhier vo výzve by sa mal postupne zvyšovať k čoraz väčším odmenám. Ďalšia výzva pojednáva o spôsobení 500 damage bodov nepriateľovi, ktorý momentálne drží kryštáľovú lamu. Posledná výzva postaví do úlohy držiteľa lamy vás, pričom ju musíte získať až 5x. Po dokončení všetkých výziev odomknete tematické páčidlo s vyobrazením vizuálu eventu. Okrem toho je možné získať skin pre postavu v podobe zlodejskej masky a bieleho elegantného obleku, ako aj nový glider.

Udalosť s názvom High Stakes mala začať o niečo skôr, no kvôli technickým problémom a nezrovnalostiam sa ju tvorcovia rozhodli o niečo posunúť. Zlodejské šialenstvo tak vypukne už tento štvrtok, konkrétne 6. septembra/září a bude trvať najmenej ďalšie dva týždne. Neváhajte a zapojte sa do veľkolepej lúpeže aj vy!

  • Hra Fortnite pre iOS je dostupná zdarma v App Store

[appbox appstore id1261357853]

Fortnite

Dnes nejčtenější

.