Zavřít reklamu

Minulý týždeň, sme vám priniesli informáciu o populárnej hre Fortnite a o jej príchode na App Store. Na pole smartfónových hier vstupuje ďalší uznávaný titul – PlayerUnknown’s Battlegrounds.

V poslednej dobe sa na nás informácie o chystaných hrách pre iOS doslova hrnú. Faktom je, že fenomén transformácie AAA titulov z konzolového a PC prostredia do našich mobilných telefónov je na vzostupe a časom bude pribúdať čoraz viac chuťoviek do našich herných knižníc.  Marec 2018 sa zatiaľ nesie v znamení battle royal hier, poďme si teda posvietiť na druhý titul v zozname.

PUBG sa od minulého roku presadil pomerne rýchlo a počas toho si získal priazeň mnohých hráčov. Ide o jednu z najrýchlejšie sa rozrastajúcich a najpredávanejších hier v histórii, o čom svedčia milióny fanúšikom po celom svete. V hernej komunite je masový multiplayer obzvášť vyhľadávanou komoditou. Preto vás určite poteší, že rozdiely medzi mobilnou verziou a tou pre PC, Xbox One a PS4 sú naozaj minimálne.

Z pohľadu grafického spracovania je hra vzhľadom na smartfónové pomery výborne spracovaná. Ide o takmer vernú repliku originálneho PUBG, no samozrejme odlišnosti sa nájdu. Oproti verzii pre konzolistov a počítačových hráčov sú v PUBG mobile okresané počty prekážok. V hre nájdeme menej stromov, vchodov do budov a výbava umiestnená na mape je takisto skromnejšia. Dodatkom pre mobilnú verziu sú AI boti, ktorých stretnete na mape mimo reálnych hráčov.

Ovládanie hry hodnotia hráči ako trochu kŕčovité, no je hádam každému jasné, že to nemožno porovnávať s klávesnicou či gamepadom. Aj napriek tomu ide o jednu z najlepšie ovládaných strieľačiek, ktoré pre smartfón nájdete. Rýchlosť hry je porovnateľná s originálnym titulom a tak vám jeden zápas (pokiaľ ste finálový hráč) zaberie aj 30 minút.

Hra je včera dostupná v App Store pre USA, Kanadu a Čínu, v průběhu dnešního odpoledne se však dostala i k nám. Na to aby ste si hru zahrali musíte vlastniť iPhone 6, alebo novší, v prípade iPadu ide minimálne o model iPad Air 2 alebo novší. Samozrejmosťou je softvér iOS 11.

[appbox appstore id1330123889 ]

PUBG iPhone

Zdroj: cultofmac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.