Zavřít reklamu

Tvorcovia veľkolepého hitu Fortnite Battle Royale sľubujú od príchodu hry do sveta smartfónov skutočnú hernú revolúciu. Posledný boom, ktorý otriasol hernou komunitou v oblasti iOS bol Pokémon GO v roku 2016.  To sa však onedlho môže zmeniť.

Tento titul z dielne Epic Games, bol doteraz dostupný len pre Windows a konzolových nadšencov. Ide o zábavnú free-to-play bojovku založenú na princípe „posledný vyhráva“. Obrovské mapy poskytujú desiatkam hráčov nefalšovaný zážitok z akčného priebehu v kombinácii so zábavnou formou zneškodňovania nepriateľov. Štúdio Epic Games stojí za hernými klasikami ako je sága Gears of War, Shadow Complex, alebo Infinity Blade.

Príchodom hry na mobilné zariadenia  sa teda portfólio štúdia značne rozšíri. Unikátom je pridanie Cross-play systému, ktorý hráčom umožní zmerať si sily naprieč všetkými platformami, či už vlastníte konzolu, Mac, iPad alebo PC. Obdobnú funkciu sa zatiaľ nepodarilo zrealizovať žiadnemu štúdiu v hernom priemysle. Či už sedíte doma a rozhodnete sa zahrať si hru na konzole, alebo cestujete a vytiahnete z vrecka iPhone, každý postup v hre je viazaný na jedno užívateľské konto. Samozrejmosťou je výber herného servera,  čo predchádza nežiadúcim a neférovým výsledkom. V podstate si môžete vybrať, či chcete hrať v spoločnosti smartfónových hráčov, alebo prijmete výzvu v podobe protivníka s ovládačom, či myškou a klávesnicou.

Ak sa stane Fortnite pre iOS hitom, tak ako sa od neho očakáva, je dosť možné, že sa zmení naše doterajšie vnímanie hier ako takých. V zásade je takmer nemožné porovnávať  herné tituly pre smartfóny s ich vzdialenými konzolovými príbuznými. No dúfajme, že po úspešnom debute Fortnitu na poli iOS komunity sa dočkáme viacerých známych AAA počinov. V minulosti, čo sa týka mobilných hier,  odrádzala vývojárov práve skutočnosť nedostatočného grafického potenciálu. No dnes to už absolútne neplatí a aj napriek častým tvrdeniam je naozaj možné zahrať si na iPhone alebo iPade kvalitnú hru.

Hra Fortnite Battle Royale bude dostupná pre iOS už onedlho, neskôr spolu s funkciou Cross-Play.

Fortnite-Mobile-iOS-1

Zdroj: Forbes.com

Související články

Dnes nejčtenější

.