Zavřít reklamu

Nemožné se stalo před malou chvílí skutečnosti. Tak přesně takto by se dala s trochou nadsázky popsat současná situace v App Storu, která zřejmě mnohým z vás doslova vyrazí dech. Apple se totiž ze svého obchodu s aplikacemi rozhodl smazat fenomén jménem Fortnite, který se řadí mezi nejhranější hry světa a který mu doposud generoval obrovské peníze skrze provize. Právě těm se však pokusil dnes učinit Epic, který Fortnite provozuje, přítrž a jak se zdá, to se Applu ani za mák nelíbí. 

Je tomu jen pár hodin, co Epic oznámil na první pohled zdánlivě nevinnou novinku ve formě možnosti nákupů V-Bucks na Apple produktech “na přímo”, tedy přes vlastní mechanismy a nikoliv přes App Store. Díky tomu mohl hráčům nabídnout o 2 dolary nižší cenu, na což logicky mnozí z nich slyšeli a začali dávat řešení Epicu přednost před tím Applu realizovaným přes App Store, který z něj měl zisky. Podobné obcházení App Store je však porušením jeho pravidel, což se Apple rozhodl vyřešit velmi rázně – odstraněním hry z obchodu. Pokud se tedy nyní pokusíte vyhledat Fortnite v App Store, jednoduše jej nenajdete. Je možné, že v obchodě ještě narazíte na různé články a tutoriály, které hře Apple věnoval, avšak naprostá většina prokliků na ně již nefunguje. Samotná hra by nicméně zatím fungovat měla – bylo tomu tak alespoň v době psaní článku. 

Je otázkou, jak se situace okolo Fortnite a App Store v následujících hodinách vyvine, jelikož se jedná o něco absolutně nečekaného. Dá se však předpokládat, že k úplně rychlému řešení se ani jedna ze společností mít nebude, jelikož si budou hájit své pravdy. Ta Applu se točí okolo podmínek v App Store a nutnosti je dodržovat, ta Epicu zase kolem protisoutěžních praktik Applu a novince, která by kalifornského giganta vlastně ani neměla pobuřovat, jelikož je sice proti jeho pravidlům, avšak nikoliv proti pravidlům hospodářské soutěže jako takové. 

Dnes nejčtenější

.