Zavřít reklamu

Je tomu už dlouhých 21 let, kdy Microsoft svou investicí 150 milionů dolarů zachránil Apple. A ačkoliv je tento čin často popisován jako projev dobré vůle samotného Billa Gatese, samozřejmě z toho těžil kromě Applu i Microsoft. Co se tedy přesně stalo?

Za poskytnutí už zmíněných 150 milionů dolarů obdržel Microsoft balík akcií Applu, ovšem bez hlasovacího práva. Jobs také souhlasil s implementováním Internetu Explorer pro Mac. A Apple nezískal pouze peníze, ale také garanci podpory Office pro Mac na následujících pět let. Cupertinská společnost sice měla v rezervách celkem velkou sumu dolarů, v té době však čelila finančním problémům a tato investice Microsoftu jim pomohla.

Steve Jobs a Bill Gates – dvě osobnosti počítačového průmyslu:

Pro Billa Gatese a jeho společnost z toho však vzešla ještě jedna výhoda, pro ně asi nejdůležitější. Apple totiž slíbil, že ustoupí z dlouhotrvajícího sporu, ve kterém se řešilo, zda Microsoft pro svoje Windows okopíroval vzhled a funkce Mac OS legálně či nikoliv. Investici oznámil Steve Jobs na Boston MacWorld Ecpo, kde Apple současně Jobse jmenovala novým (dočasným) generálním ředitelem.

Dnes nejčtenější

.