Zavřít reklamu

Za pár týdnů oslaví Siri první rok od stěhování do svého nového domova – HomePodu. Ten byl totiž představen na loňské WWDC, která se konala na začátku června. S jeho dokončení však měl Apple daleko víc práce než sám očekával a proto spustil jeho prodej až na začátku tohoto roku, tedy celý půlrok po představení. Za to si samozřejmě vysloužil od svých zákazníků spoustu kritiky, ke které však dopomohla i jeho cena. Ta je totiž v porovnání s konkurenčními chytrými asistenty o poznání vyšší, což se samozřejmě mnohým zákazníkům vůbec nelíbí. Když k tomu navíc přičteme omezenost funkcí Siri HomePodu, neobhájí si Apple jeho cenu ani parádním zvukem. Kvůli tomu se tak začalo spekulovat o tom, zda se Apple pokusí svou reputaci napravit uvedením nové generace svého chytrého reproduktoru, která bude o poznání levnější. A právě něco podobného naznačila i Siri.

Uživatelé jablečné chytré asistentky si začali všímat poměrně zajímavé věci. Když totiž Siri požádáte, ať vám poví něco o WWDC, asistentka se rozvášní a začne vyprávět o tom, že dostane nový domov, nový hlas či bude mnohem chytřejší. Právě tato odpověď však vyvolala v souvislosti se zvěstmi o chystaném levnějším HomePodu spoustu spekulací a mnoho zákazníků nabylo přesvědčení, že je jeho příchod skutečně za dveřmi. Musíme vás však zklamat.

Fráze, které vám Siri na otázku ohledne WWDC odpoví, jsou totiž neaktuální a vážou se k loňské konferenci. Přesně po té totiž začala Siri na podobné fráze odpovídat úplně stejně, což však s ohledem na představení HomePodu nikoho nepředstavilo. Odpovědí na vaší otázku je tedy jen pouhá rekapitulace WWDC 2017. Tuto věc si můžete dokázat tak, že Siri vyzvete k tomu, aby vám poreferovala konkrétně o WWDC 2018. O tom vám totiž asistentka prozradí jen to, kde se koná a v jakém termínu bude probíhat.

Detailní pohled na budoucí generaci HomePodu:

Záhada, která nedala mnohým jablečným fanouškům spát, je tedy víceméně vyřešena. Trochu úsměvné však je, že ji zapříčinila svým způsobem “hloupá” Siri, která téměř rok od WWDC svou reakci na tuto otázku nezměnila. Samozřejmě, může se to zdát jako naprostá banalita. Na podobných banalitách se však ukáže kvalita chytrých asistentů nejvíce. Na potvrzení toho, zda Apple skutečně novou verzi HomePodu chystá, si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Zdá se to však velmi pravděpodobné.

homepod-2-concept-9

Související články

Dnes nejčtenější

.