Zavřít reklamu

Válka mezi systémy iOS a Android zuří již řadu let. Mnozí uživatelé jednotlivých systémů si totiž nejsou mnohdy schopni přiznat, že konkurence má přeci jen něco do sebe a některé její prvky jsou propracovanější než ty, se kterými se dnes a denně potýká ve svém systému. Tušíte však, jak je tato válka rozehrána v jednotlivých státech?

Na to, jaký podíl má iOS oproti konkurenčnímu Androidu, si posvítila společnost DeviceAtlas, díky níž máme nyní skvělý přehled o tom, jak si systémy iOS a Android vedly v prvním čtvrtletí v některých státech světa. Pokud byste však čekali, že Android svět bez problému ovládl, jste na omylu.

Výsledky vás nepřekvapí

Data za první čtvrtletí tohoto roku jasně ukazují, že iOS převálcoval Android v USA a v Japonsku. V zemi vycházejícího slunce totiž Apple skutečně milují a jeho produkty skupují ve velkém. Ostatně, jsou to právě požadavky japonských uživatelů na větší displeje iPhonů, kdo údajně zapříčinil vývoj iPhonu X Plus, který by měl Apple představil letos. Vraťme se ale ještě chvíli k samotným datům. iOS totiž ovládl i Velkou Británii, Švédsko, Austrálii a Kanadu. V dalších zemích je však o poznání silnější Android.

Zatímco je z dat jasně patrné, že se Applu daří slušně vzdorovat v Itálii, Německu, Brazílii či Rusku, ve státech jako je Indie, Polsko, Malajsie či Argentina utrpěl drtivou porážku. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ačkoliv jsou tato data vcelku zajímavá, musíme je brát se značnou rezervou. V zemích, kde Apple dominuje, je totiž “promován” daleko více než v zemích, kde propadl. Naopak země, ve kterých se Applu příliš nedaří, jsou mnohdy poměrně chudé a jejich obyvatelé tak raději sáhnou po smartphonu jiné značky, který je ve valné většině poháněn právě systémem Android. 

iPhone X je kvůli své ceně pro mnohé zákazníky absolutně nepředstavitelným produktem:

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější