Zavřít reklamu

Jednou z nejvíce oceňovaných vlastností jablečných systémů je jejich vysoká bezpečnost, která uživatelům zajišťuje, že se k jejich datům v telefonu prakticky nikdo kromě nich nedostane. Ostatně, i v komentářích pod našimi články od vás často slýcháme, že jste k Applu přešli právě kvůli skvělému zabezpečení a podpoře, kterou cupertinská společnost svým systémům neustále poskytuje. Tušíte však, jak si vede Apple v porovnání s konkurencí?

Na tuto otázku se rozhodli odpovědět výzkumníci ze SecurityLab. Ti se ve svém výzkumu zaměřili jak na samotné operační systémy, tak i na výrobce, kteří je ve svých telefonech využívají. Všechny společnosti a systémy byly následně hodnoceny podle několika kritérií, která měla odhalit jejich bezpečnost, respektive to, jak se výrobci o bezpečnost svých zákazníků starají. V hodnotících kritériích se objevil například čas potřebný na vypuštění bezpečnostní aktualizace po objevení závažné chyby, čas potřebný pro šíření aktualizace či to, jak dlouhou dobu jsou operační systémy pro určité telefony dostupné. Už z těchto kritérií je vám tak nejspíše jasné, že Android v tomto porovnávání poměrně vyhořel. Ostatně, podívejte se sami.

security

Jak můžete vidět sami v tabulce nad tímto odstavcem, Apple se svým systémem iOS kraluje prakticky všem kritériím. Veškeré procesy totiž zvládá jen v řádu dní a samotné systémy pak podporuje i u pět let starého modelu (výjimkou byl iPhone 5c, který byl podporován pouze 4 roky a tudíž je jeho nejnovější systém jen iOS 10). Velmi dobře si však vedl i Microsoft se svou platformou Windows Phone, která se Applu a jeho iOS minimálně v tomto porovnávání vyrovnala takřka ve všem. Nic takového se však nedá říci o telefonech s Androidem. Podpora ze strany výrobců je totiž podle tabulky opravdu špatná a na opravy, které dojdou na iOS za pár dní, jejich uživatelé čekají měsíce.

Pokud byste se teď tedy nad nákupem nového smartphonu rozhodovali a tím nejdůležitějším kritériem by pro vás byla bezpečnost a dlouhodobá špičková podpora v podobě aktualizací, nejlepší možností je koupě iPhonu.

Dnes nejčtenější

.