Zavřít reklamu

Rivalita mezi systémy iOS a Android snad nikdy neutichne. Obě společnosti, tedy Apple se svým iOS a Google se Androidem, se totiž vzájemně snaží připravit o uživatele a přetáhnout je na svou stranu. Jsou totiž přesvědčeny, že právě jejich systém je právě tím, který by měl pokud možno celý svět využívat. Ve svých “přesvědčovacích” praktikách jsou proto čas od času schopny zajít poměrně daleko.

Agentura Bloomberg dnes zveřejnila poměrně zajímavou zprávu, díky které nyní víme, jakým směrem by se měl systém Android od Googlu ubírat. A jelikož čtete tento článek na webu věnovaném společnosti Apple, je vám asi jasné, že bude do jisté míry následovat právě jablečné šlépěje. Podle Bloombergu je totiž Google připraven svůj chystaný Android co se vzhledu týče co nejblíže přiblížit právě systému iOS. To však není vše, co Android od iOS odkouká. Systém by měl být totiž upraven i tak, aby nebyl problém s případným použitím na telefonech s horním výřezem skrývajícím senzory, jako tomu je u iPhonu X. I díky tomuto kroku je tak Google přesvědčen o tom, že by si mohl na svou stranu získat spoustu nynějších uživatelů jablečných produktů, kteří touží po změně.

Celkově by měl tento krok donutit výrobce smartphonů využívajících Android k zavedení bezrámečkového designu právě s horními výřezy. Tímto krokem by se totiž mohly telefony s Androidem vymanit z nižší střední třídy právě na úroveň Applu, čímž by jejich výrobci samozřejmě daleko více vydělali a tudíž by si slušný zisk připsal i sám Google.

Co na to prodejci

Ačkoliv je plán vývojářů Androidu poměrně ambiciózní, má jednu velkou trhlinu. Nikde totiž není psáno, že výrobci smartphonů po výřezu na senzory skutečně sáhnou a svým telefonům je nadělí. Technologie, která je potřeba do tohoto výřezu skrýt, je totiž poměrně náročná a jen tak někdo si na ní zatím netroufne.

Nechme se tedy překvapit, jak se nový Android a telefony s tímto operačním systémem v následujících měsících vyprofilují. Faktem však je, že pouhá změna designu bude nejspíš pro přechod z iOS na Android velmi málo.

android_vs_iphonee

Související články

Dnes nejčtenější

.