Zavřít reklamu

Říká se, že investice do cestování je ta nejlepší, jakou můžete udělat. V drtivé většině případů je to pravda, ale najdou se i tací, kteří si během svých cest prožili doslova noční můry a někteří dokonce zaplatili tím nejdražším, svým životem. Bohužel naivita některých lidí nezná mezí a své o tom ví i muž, kterého zadrželi na letišti v Abú Zabí. Celníkům se nezdály dvě na první pohled originální krabičky s iPhony 6s Plus, které muž přepravoval do Dubaje známému svého kamaráda, jež ho o doručení požádal. Namísto iPhonů se ale uvnitř zapečetěných krabiček skrývaly drogy. Muž tak byl soudem obviněn a odsouzen k trestu smrti.

Nejmenovaný muž procházel běžnou kontrolou na letišti v Abú Zabí, když celníci náhle pojali za podezřelý obsah dvou krabiček, s nimiž cestoval. Balení na sebe upoutala pozornost hlavně kvůli své hmotnosti. Zatímco originální balení iPhonu 6s Plus čítá hmotnost pod půl kilogramu, tak každá z krabiček vážila přes jeden kilogram. Rentgen pak celníkům prokázal, že obsah krabiček se od očekávaného znatelně liší. Balení obou iPhonů, která navíc byla chráněna ještě fólií a působila tak jako úplně nová, celníci během důkladné kontroly otevřeli a uvnitř našli sáčky s kokainem. Video celníků se dokonce dostalo na sociální sítě, kde se okamžitě stalo virální.

This passenger was caught in airport, he told custom officers that he was helping a friend to carry two brand new iphones to give to designated person. He was sentenced to death penalty. So please Never never "help" to carry any item at all. Even from your friends!! Or else always try to fully recheck any item given to you from a friend or family before your flight.

Zveřejnil(a) Afro-Den reports. dne Středa 3. ledna 2018

Muž se tedy nevyhnul zatčení a obvinění z pašování drog. Opakovaně se ale snažil celníky přesvědčit, že o skutečném obsahu krabiček neměl sebemenší tušení. Tvrdil, že byl jen požádán svým kamarádem, aby doručil dva nové iPhony 6s Plus jeho známému. Později stejné tvrzení uváděl také u soudu. Ten se však na jeho stranu nepřiklonil a muže odsoudil k trestu smrti. Tamní zákony jsou totiž vůči drogám skutečně nekompromisní a podobný trest si vyslouží všichni pašeráci.

iPhone 6s packaging FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

zdroj: parhlo

Související články

Dnes nejčtenější