Zavřít reklamu

Když se na internetu objevily fotografie krabičky iPhone 5S, první na co každému padnul zrak byl zvláštní šedý kruh okolo Home Button tlačítka. Pokud je fotografie pravá, zdá se, že společně s objevením jednoho z patentů společnosti Apple je záhada, k čemu je onen kruh dobrý, definitivně vyřešena. Patent, který patří Applu totiž popisuje senzor otisků prstů v Home Button tlačítku a odhaluje i důvod, proč Apple použil záhadný kruh okolo tlačítka.

Použití snímače otisků prstů v Home Button tlačítku představuje pro Apple problém. Home Button se přece jen používá jako primární navigační část telefonu a díky příkazům, které jsou spouštěny dvojitým nebo dokonce trojitým stisknutím tlačítka, je situace ještě složitější. Problém je v tom, že pokud má být tlačítko používáno jako senzor otisků prstů například pro ověření totožnosti majitele zařízení při online nákupech v iTunes App Store nebo iTunes Store, musí být zabráněno náhodnému stisknutí tlačítka, díky čemuž by byla aplikace okamžitě vypnuta a celá akce by skončila.

Řešením je podle Applu něco, co nazývá v patentu jako kapacitní prsten okolo Home Button, který rozpozná uživatelův prst bez stisknutí tlačítka. Senzor uvnitř Home Button pak dokáže rozpoznat, kdy má dojít ke snímání otisků prstů a kdy naopak chcete použít tlačítko Home Button. Zásadní pro tento kapacitní prsten je fakt, že dokáže automaticky rozpoznat prst uživatele bez toho, aniž by musel zmáčknout tlačítko a začne skenovat jeho otisky. Nedojde tak k ukončení aplikace a uživatel nemusí mačkat Home Button a přesto může skenovat své otisky.

Patent je však zajímavý také v tom, že popisuje integraci NFC senzoru přímo do Home Button tlačítka. Apple si sice na poslední konferenci dělal z NFC legraci, když ukazoval jak jsou uživatele Samsungu nuceni bouchat jedním zařízením do druhého, aby došlo k přenosu souborů, ale jak dobře víme nebylo by to poprvé ani naposledy, kdy velcí obchodníci nejprve něco zesměšňují a vzápětí danou technologii sami nasadí. Apple sice vsadil všechny karty na Passbook, ten je však v současné době velmi omezený a zdá se, že na tomto trhu je minimálně v Evropě NFC v současné době již tak populární, že obchodníci nemají zájem zavádět nový standard bok po boku s NFC. Návod na to jak využívat Passbook v ČR/SR najdete v článku Jak používat Passbook v ČR/SR a přidat do něj vlastní karty, jízdenky nebo vouchery.

Home_Button_patent
iphone5s-box-fingerprint2

*Zdroj: cultofmac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.