HomePod má skvělý zvuk, ale chybějící podpora Spotify je průšvih, myslí si spoluzakladatel společnosti Sonos

Zahájením prodejů HomePodu vstoupil na trh s reproduktory další velmi silný hráč, se kterým se musí počítat. Vědom si toho je i spoluzakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Sonos, John MacFarlane. Ten už měl totiž tu čest HomePod otestovat a slovy chvály na jeho adresu rozhodně nešetřil. Některé věci mu na něm však přeci jen vadí.

Dalo by se říci, že se Johnovi líbilo téměř vše od balení a provedení HomePodu až po jeho zvuk. Ten je totiž podle něj opravdu skvělý a ničím neomezený. Podobně hodnotí i Siri a její schopnost zachytit příkaz “Hey Siri” takřka za každé situace, což dělá z HomePodu opravdu spolehlivého domácího asistenta.

Vychvalování však skončilo, když přišla řeč na zdroje přehrávání. Není totiž žádným tajemstvím, že je HomePod v tomto směru řádně omezen, protože jej Apple vytvořil prakticky jen pro svou jablečnou komunitu. Nenaleznete u něj tak například možnost spárování přes Bluetooth či podporu jiné streamovací služby než Apple Music. A právě to je podle Johna velká chyba. Chybějící podpora Spotify je totiž podle něj velkým průšvihem, který nezažehná ani streamování z telefonu či tabletu pomocí AirPlay.

HomePod vs. MacPro (a Sonos) od Martina Hájka:

Spotify je kámen úrazu

Pokud si však myslíte, že je chybějící podpora Spotify a Bluetoothu vodou na Johnův mlýn a začne kvůli tomu HomePod před jeho potenciálními kupci odrazovat, jste na omylu. Ve výsledku je totiž podle něj opravdu těžké říci, jaký reproduktor by doporučil, protože jak jeho Sonos, tak i HomePod mají opravdu spoustu pro a proti.

Jak tedy můžete sami vidět, jablečný reproduktor si vydobyl solidní respekt i u své konkurence. Bude to však stačit na úspěch u běžných uživatelů? Snad ano.

Zdroj: 9to5mac

|
7
Leitz

Diskuze

  Nebráním se jeho pořízení, až bude dostupný. Pokud ale budu hledat uplatnění, tak budu čekat na případné Spotify…a případnou konektivitu ve smyslu reprodukce zvuku při přehrávání z AppleTV – uměl bych si to představit jako parádní stereo při filmech

  Reagovat

  Pokud vím, tak je možné v Apple TV nastavit jako zdroj zvuku právě Homepod a zvuk půjde z něj 🙂 Už jen tedy přidání sterea a podpora Spotify a směle do něj 🙂

  Reagovat

  No právě, ta možnost sterea. Možná bych zněl jako snílek, ale pokud by AppleTV uměl Atmos, tak by to ve spojení s HomePodem nebylo špatné 😀

  Prý stačí ve Spotify připojit HomePod stejně jako jiné zařízení. Stejně to má být i s jinými přehrávači hudby na IOS.

  Reagovat

  Tím, že připojíš HomePod ke Spotify z něj bude stějně pouze hloupý reproduktor, na to abys řekl Hey Siry playing Bílá orchydej budeš potřebovat Apple Music 😀

  Reagovat

  Podle mě půjde připojit HomePod přes telefon a hrát z telefonu a pak půjde pustit cokoli. Spíše jsem příznivcem Tidalu , který ve variantě premium hraje v CD kvalitě, zatímvo Spotify jen MP3.

  Reagovat

  Nějak nechápu, proč by měl HomePod podporovat konkurenční službu, když má Apple vlastní. Osobně tedy žádnou streamovací službu nemám a ani v blízké budoucnosti mít nebudu, ale kdybych o tom uvažovala, tak si zvolím jednoznačně Apple Music už proto, že mám Mac, iPhone a další jablečné věci a je tady záruka bezproblémové funkčnosti. Jiná věc je, že HomePod nechci, poslouchat hudbu na jednom reproduktoru mi přijde jako dost velká degradace.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz