Zavřít reklamu

Líbí se vám technologie Face ID na letošním iPhonu X tak moc, že si ji klidně dokážete představit i na iPadu? Pak vás následující řádky nejspíš potěší. Jablečná společnost je totiž podle nejnovějších informací s Face ID natolik spokojena, že jej hodlá do nových iPadů Pro skutečně implementovat. Dokonce už se prý i domluvila se svým dodavatelem celého 3D senzorového modulu, společností LG Innotek, na dodávce.

Zpráva, kterou dnes zveřejnil korejský web The Investor tvrdí, že si divize LG Innotek zakázkou vydělá téměř 821 milionů dolarů. Za tyto peníze dodá Applu moduly pro iPad Pro, iPhone X Plus a iPhone X. Všechny tři produkty by měl Apple představit již na podzim letošního roku. LG by pak mělo za utržené peníze vybudovat další fabriky na 3D moduly, čímž by Applu zajistil stabilní dodávky tohoto komponentu i v následujících letech.

Koncepty bezrámečkového iPadu Pro:

Apple se snaží eliminovat výrobní rizika

Dřívějším objednáním tohoto důležitého komponentu pro chystané produkty se podle všeho snaží Apple eliminovat problémy s dodávkami, které jej sužovaly při výrobě nynějšího iPhonu X. Právě moduly pro Face ID byly totiž podle dostupných informací jedním z největších kamenů úrazu a i kvůli nim byl nových “desítek” po spuštění prodejů velký nedostatek, který nejspíš stál Apple nemalé peníze.

Ačkoliv je tato zpráva poměrně zajímavá, stoprocentně ji zatím věřit nemůžeme. Zdroje, které podobné informace šíří, je totiž mnohdy nedokáží doložit žádným pádným důkazem. Na druhou stranu se však tyto informace shodují s tvrzením mnoha světových analytiků, kteří podobné kroky jablečné společnosti již před nějakým časem předpovídali. Například velmi přesný analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities je o implementaci Face ID do nové generace iPadu Pro již poměrně dlouho přesvědčení a velmi optimistický je i ke dvěma velikostem chystaných iPhonů. I on se však může samozřejmě plést a pravda může být zcela jinde. Nechme se tedy překvapit.

iPad X concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.