iStores.sk
iStores.sk

Chicagský Apple Store trápí kvůli jeho zajímavě řešené střeše nepříjemný nešvar

Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že jablečné obchody Apple Story jsou opravdovými skvosty moderní architektury a jejich návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Jejich líbivý design však s sebou občas přináší ruku v ruce některé nepříjemné nešvary, nad kterými musel Apple přivřít při realizace budov obě oči. Důkazem je například poměrně úsměvný problém z nového Apple Storu v Chicagu.

Když Apple na konci minulého roku svůj chicagský Apple Store otevíral, pozornost mnoha fanoušků jablečné společnosti se upírala hlavně na velmi zajímavou střechu. Ta totiž napodobuje zavřený MacBook Air. Krásná a netypická střecha však ukázala před pár dny i svou stinnou tvář.

MacBook Air není jako střecha zrovna ideálním řešením

Pokud jste si někdy mohli MacBook Air prohlédnout trochu detailněji, nejspíš vám neunikly jeho zaoblené okraje a zároveň pozvolna rozšiřující se tělo, které je na straně pod trackpadem výrazně užší, než na straně, která drží displej. A přesně tyto dvě věci chicagský Apple Store trápí. Apple totiž udělal jeho střechu krom velikosti s MacBookem takřka totožnou. Sníh a led, který se na ní v zimě vytvoří, proto logicky klouže ke krajům a padá takřka ze všech stran na chodník vedoucí kolem obchodu. To je však samozřejmě velmi nepříjemné a v krajním případě i životu nebezpečné. Apple tak musel chodníky, které jsou tímto nešvarem sužovány, uzavřít a kolem svého obchodu postavit cedule, které na tento problém upozorňují.

V tuto chvíli není jasné, zda se Apple rozhodne po roztátí sněhu a ledu pro nějaké dlouhodobější řešení, které tento problém eliminuje. V úvahu připadá například použití venkovních ohřívačů, které sníh a led rozpustí na vodu. Třeba nás však Apple překvapí něčím zcela jiným a svůj obchod udělá svým řešením padajícího ledu a sněhu ještě zajímavějším. Uvidíme v následujících dnech a týdnech.

Zdroj: 9to5mac

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Petr KneeRider Milsimer

  Co vytápění střechy aby se sníh roztál a odvést ho pak okapy?

  Petr KneeRider Milsimer

  Nevím kolik energie by stálo takové vytápění střechy, ale řešilo by to problém se sněhem a ledem a že nemá okapy? Co dodělat ve stylu že se jedná o nabíjecí kabel který obtáčí mac a nahoře bude prořízlý aby tam ta voda mohla… bude to vidět pouze shora 🙂

  Petr KneeRider Milsimer

  Jestli jsem správně viděl, střecha je zkosená, “kabel” by mohl být přidělán částečně zevnitř a mezera pro vodu by mohla být skutečně málá a byla by opravdu vidět jen z určitého úhlu… rychlý nákres 🙂

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek